Užduotis apie kosmoso raštingumą. Raštingumo pamokos „kelionė į kosmosą“ santrauka. Tema: Kelionės į kosmosą

Valstybinė vidurinė mokykla Nr.35

Raštingumo pamokos užrašai

ikimokyklinėje klasėje
„KELIONĖ Į Kosmosą“

Pedagogas: Rybalchenko. L.N.

AKTOBE 2016 m

Tema: Kelionės į kosmosą.
Tikslas:
išplėsti savo supratimą apie erdvę

Užduotys:

*toliau mokyti garsinės žodžių analizės, mokyti vaikus skaityti žodžius pirmomis raidėmis.
* įtvirtinti vaikų gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis, atsakyti į mokytojo klausimą išsamiu atsakymu, lavinti gebėjimą sudaryti žodžius iš skiemenų, parinkti susijusius žodžius; lavinti skiemenų ir žodžių skaitymo įgūdžius, mąstymą, dėmesį, atmintį;

*ugdyti tikslumą, reagavimą, gebėjimą išklausyti mokytoją ir bendražygius, norą ir gebėjimą dirbti komandoje.

Medžiagos ir įranga : raudonos, mėlynos ir žalios spalvos raketos; žvaigždės su raidėmis K, O, S, M, O, S; Žvaigždės su skiemenimis, temos nuotraukos; kortelės su spalvotomis raidėmis.
Pamokos eiga:

Klausimas: Vaikinai, kokia jūsų nuotaika šiandien?

D: – Geras, džiaugsmingas, linksmas.

Klausimas: Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atėjo daug svečių.
Pasisveikinkime su svečiais ir saulute.
Sveika, auksine saule!
Sveiki, mėlynas dangus!
Sveiki mano draugai!
Man labai malonu tave matyti!
"Protų šturmas"
Iš ko susideda kalba?
Iš ko susideda pasiūlymas?
Iš ko sudaryti žodžiai?
Kuo garsai skiriasi nuo raidžių?
Kokie garsai yra?
Priebalsiai skirstomi į...
Klausimas: Vaikinai, koks dabar metų laikas?

D: – Atėjo pavasaris.

Klausimas: – Koks pavasaris?

D : – Šilta, graži, kvepianti (kai žydi medžiai), ilgai laukta, saulėta.

K: – Kokius pavasario mėnesius žinai?

D: – Kovas, balandis, gegužė.

K: Koks dabar mėnuo?

D: – Dabar balandžio mėnuo
Klausimas: Kokia šventė švenčiama balandžio mėnesį?
D: – Kosmonautikos diena

Klausimas: – Šiandien mūsų lauks neįprastas užsiėmimas: leisimės į kelionę, o kur mįsles sužinosime.
Nėra pradžios, nėra pabaigos
Nėra pakaušio, nėra veido.
Visi žino: ir jauni, ir seni,
Kad ji yra didžiulis kamuolys.

Atsakymas:Žemė
Tu sušildysi visą pasaulį.
Ir tu nežinai nuovargio
Šypsosi prie lango
Ir visi tau skambina.
Atsakymas: Saulė
Žmogus sėdi raketoje.
Jis drąsiai skrenda į dangų,
O pas mus jo skafandre
Jis žiūri iš kosmoso.
Atsakymas: astronautas
Nėra sparnų, bet šis paukštis
Jis skris ir nusileis mėnulyje.
Atsakymas: Lunochodas
Stebuklas paukštis - raudona uodega
Atvyko žvaigždžių pulke.
Atsakymas: raketa

Juodame danguje iki paryčių
Žibintai blankiai šviečia.
Žibintuvėliai – žibintuvėliai
Mažesnis už uodus.
Atsakymas:žvaigždės
(Už kiekvieną atsakymą į mįslę vaikai gauna žvaigždutę.)
- Kokį žodį gavai?
D: ERDVĖ.
Kuo nusivilksime? Atspėk mįslę:
Paukštis negali pasiekti mėnulio
Skristi ir nusileisti ant mėnulio.
Bet jis gali tai padaryti
Padaryk tai greitai...

D (vienbalsiai): - Raketa.
Klausimas: – Taip, vaikinai, skrisime raketa.
Suskirstymas į grupes
(pagal raidžių ir raketų spalvą).
Ant stalo yra trijų spalvų raketų paveikslėlis:
(mėlyna raketa – kieti priebalsiai; žalia raketa – minkštieji priebalsiai; raudona raketa – balsės).Vaikai turi korteles su spalvotomis raidėmis.
-Vaikinai, norėdami pateikti aiškius atsakymus, turime lavinti liežuvius.
Artikuliacinė gimnastika (atlieka choras).

Chu-chu-chu, aš noriu skristi į kosmosą.

Pas juos – pas juos – pas juos mes skrisime raketa.

Dy-duh-duh, mes skrisime į žvaigždę.
Užduotis Nr.1
„Perskaitykite pirmomis raidėmis“.
(už kiekvieną komandą duodamas vienas žodis)
Nuotraukos ant lentos : 1 žodis: skėtis, ežiukas, automobilis, citrina, obuolys. (ŽEMĖ)
2 žodis: vynuogės, eglė, žirklės, eglė, žuvis, ananasai. (VENUS)
3 žodis: rutulys, arbūzas, raketa, šuo (MARS).
Perskaitykite gautus žodžius, užsirašykite juos ir atlikite garso analizę.
2 užduotis Atkeliavo paslaptingas laiškas.Reikia suskirstyti žodžius į skiemenis.
KAMULAS, KOMETA, RAKETA, PLANETA, LUNOKHOD, MARSAS.
Užduotis Nr.3
Žaidimas „Pasakyk žodį“

Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti,
Mums danguje šviesa... (Mėnulis)

Mėlyna planeta,
Mylimasis, brangusis,
Ji tavo, ji mano,
Ir vadinasi... (Žemė)

Norėdami aprūpinti akį
Ir būk draugai su žvaigždėmis,
Pamatyti Paukščių Taką
Reikia galingo (teleskopo)
Fiziniai pratimai.
Giedrame danguje šviečia saulė, (vaikai sudaro ratą rankomis)

Astronautas skrenda raketa. (pasilenkia į šonus)

O apačioje yra miškai ir laukai - (lenkiasi į priekį)

Žemė plinta. (vaikai ištiesia rankas į šonus)

4 užduotis

Žaidimas „Surinkite žodžių šeimą“ už žodį "žvaigždė"
1. Asmuo, kuris skaičiuoja žvaigždes? (Žvaigždžių žvilgsnis)
2. Erdvėlaivis, skrendantis į žvaigždes (Starship)
3.Akimirka, kai krinta žvaigždės? (žvaigždžių kritimas)
4.Dangus su daugybe žvaigždžių? (žvaigždėtas)
5. Yra didelė žvaigždė ir maža (žvaigždutė)
Užduotis Nr.5
Raskite dvi identiškas žvaigždes ir perskaitykite žodį.
Ant žvaigždžių skiemenys: NE, BO, VO, YES, LU, NA,
6 užduotis
„Sulenk paveikslėlį“
Sudėkite dalis į paveikslėlį ir perskaitykite sakinį.
RAKETA, SKrendanti į Mėnulį.

IN: Puiku, mes atlikome visas užduotis, o dabar laikas mums grįžti namo. Užmerkite akis ir pasakykite stebuklingus žodžius:

Vaikai chore: Grįžo iš skrydžio

Ir jie nusileido Žemėje.

(raketos paleidimo garsai)

Apibendrinant.

IN: Taigi grįžome namo. Ką mes šiandien veikėme klasėje?

D: Jie kūrė žodžius iš raidžių, atliko garsinę žodžių analizę, atrinko giminingus žodžius, nustatė skiemenų skaičių žodyje, minė mįsles.

Pedagogas: Mūsų pamoka baigėsi, ant jūsų stalo liko nedažytos žvaigždės.Jei pamoka patiko, nuspalvink žvaigždutę žaliai, jei buvo sunku – mėlynai, jei nepatiko – nudažyk žvaigždę raudonai. Atsisveikinkite su savo svečiais.





Nevretdinova Khalida Ibragimovna
Darbo pavadinimas: mokytojas
Švietimo įstaiga: GBOU mokykla Nr. 281 DO Nr. 4
Vietovė: Maskva
Medžiagos pavadinimas: Raštingumo rengimo pamokų užrašai.
Tema:„Kelionė į kosmosą“
Paskelbimo data: 11.11.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

Integruotos pamokos ruošiantis mokymui santrauka

sertifikatas „Kelionės į kosmosą“.

(mokyklinė parengiamoji grupė).

Sudarė: mokytojas

Khalida Ibragimovna Nevretdinova

Tikslas: ugdyti vaikų susidomėjimą edukacine ir pažintine veikla.

Užduotys:

1. Švietimas:

Stiprinti gebėjimą nustatyti garso vietą žodyje; dirbti su pasiūlymu ir

jo diagrama;

Stiprinti gebėjimą atlikti garsinių raidžių žodžių analizę.

Stiprinti vaikų žinias apie kalbos vienetus (garsą, raidę, skiemenį, žodį ir kt.)

2. Vystymasis:

Ugdyti garsinių raidžių ir skiemenų analizės ir sintezės įgūdžius;

Lavinti klausos ir regos dėmesį, foneminį suvokimą, klausą,

atmintis, mąstymas, vaizduotė, smulkioji motorika;

Ugdyti gebėjimą rasti sprendimus ir daryti išvadas;

Išplėskite ir suaktyvinkite žodyną tema „Erdvė“.

Toliau turtinkite ir aktyvinkite vaikų žodyną.

3. Švietimas:

Ugdykite draugišką požiūrį vienas į kitą;

Ugdykite atsakomybės jausmą ir savitarpio pagalbą.

Metodai ir technikos

Vaizdas: vaizdinių priemonių, dekoracijų, PSO įrankių naudojimas,

muzikinis akompanimentas, iliustracinės priemonės, diagramos.

Žodinis: probleminiai klausimai vaikams, paaiškinimai, nurodymai, vertinimas

vaikų veikla, mįslių uždavimas, padrąsinimas, apibendrinimai, paaiškinimai,

apeliavimas į vaikų patirtį; išvada, analizė klases.

Praktinis: probleminės situacijos kūrimas, netikėtumo akimirka, žaidimai,

pratimai, užduotys, patikslinimas, analizė, aktyvi vaikų veikla.

Įranga

Papuošti muzikos kambarį - žvaigždės ir planetos, gaublys, įvairūs žaislai,

kortelės su „pusėmis raidėmis“, skiemenimis, žodžiais; plakatai su raštu

pasiūlymai; plakatas, vaizduojantis saulės sistemą; kortelės už

individualus darbas, skaičiavimo pagaliukai, žetonai kiekvienam vaikui, schemos

pasiūlymai, vokas su užduotimis, dėžutė su staigmena; garso aparatūra, įrašymas

muzika į " erdvė» tema.

Pamokos eiga

1 dalis. Įžanginis

Vaikai įeina į salę. Suskamba telefonas. Mokytojas kalba

Pedagogas: Sveiki, kas kalba?

Alien: Sveiki! Cosmos susisiekia su jumis! Kalba Koso gyventojas.

mi-ches-coy pla-ne-you! Kviečiu apsilankyti mūsų lėktuve! noriu pozuoti

susitikti su jumis ir turėti jums kosminę staigmeną.

Pedagogas: Vaikinai, ar norite leistis į kosminę kelionę?

2 dalis. Pagrindinis

Pedagogas: Vaikai, ateivis paruošė mums staigmeną. Mums taip pat reikia kažko -

tada duok jam, nes nėra malonu eiti į vizitą tuščiomis rankomis. Ką norėtum

norėjo padovanoti užsieniečiui?

Vaikai: saldainiai, žaislai

Pedagogas: Siūlau jam padovanoti gaublį – nedidelį mūsų Žemės modelį.

Ateivis pažiūrės į jį ir prisimins mus. Ar sutinki?

Pedagogas: Tada eime!

Pedagogas:

Ir dabar mes su jumis, vaikai,

Mes skrendame raketa.

Visi susikibę už rankų,

Greitai sėdi į ratą.

Dėmesio! Visi ruoškitės skristi!

Skamba kosminė muzika, vaikai sėdi rate.

Pedagogas: Užmerkite akis. Mūsų raketa skrenda dideliu greičiu. Rankos-kojos,

visas kūnas tampa sunkus. Atmerk akis. Esame tokioje padėtyje

nesvarumas. Nupieškite skirtingas nesvarumo būsenos žmogaus pozas.

Pedagogas: Vaikinai, mes nusileidome. Su jumis nuėjome ilgą kelią.

Kosmose sutikome įvairių planetų. Pasakyk man, kiek planetų iš viso yra?

Saulės sistema?

Vaikai: devyni

Pedagogas: Pavadinkite juos

Vaikai: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas

Pedagogas: Kuri planeta yra didžiausia mūsų saulės sistemoje?

Vaikai: Jupiteris

Pedagogas: O mažiausias?

Vaikai: Plutonas

Pedagogas: Pavadinkite antrąją planetą nuo Saulės

Vaikai: Venera

Pedagogas: Marsas, kuri planeta yra iš Saulės?

Vaikai: Ketvirtas

Pedagogas: Žiūrėk, kažkas mus pasitinka (įeina ateivis)

Vaikai: Sveiki!

Tu. Malonu matyti jus mūsų lėktuve. Ačiū, kokia palaima! aš esu -

padovanojo jums mano netikėtumo prizą, bet galėsite jį atsiimti, kai būsite visiškai pasiruošę

tie mo-and-for-no-me, kurie-in-con-vert-tie

Pedagogas: Vaikinai, ar manote, kad galime atlikti užduotis?

Ateivis įteikia mokytojui voką su užduotimis. Auklėtojas

atplėšia voką ir išima pirmąją užduotį.

Pedagogas: Vaikinai, atidžiai klausykite manęs. Aš tau pasakysiu garsus, o tu

Jie turi man pasakyti planetą, į kurią atvykome – M, A, R, S.

Vaikai: Marsas

Pedagogas: Kaip vadinami Marso planetos gyventojai?

Vaikai: marsiečiai

Pedagogas: Kaip vadinasi planeta, kurioje gyvename?

Vaikai: Žemė

Pedagogas: Kaip vadinami Žemės gyventojai?

Vaikai: žemiečiai

Pedagogas: Klausykite skiemenų ir įvardykite transportą, kuriuo naudojomės

skrydis į erdvė: "KE - TA - RA."

Vaikai: raketa.

Ir dabar turime teisingai perduoti radiogramas iš šių žodžių į Žemę.

(Kiekvieną žodį apribokite rankos mostu.)

Raketa praskriejo virš dykumos. (Raketa skrido virš dykumos.)

Ryškios, didelės, žvaigždės danguje. (Danguje yra ryškių didelių žvaigždžių)

Pedagogas: Puiku, vaikai! Atlikote pirmąją užduotį. Pažiūrėkime,

kokią kitą užduotį Marsietis mums turi paruošęs? Išima užduotį iš voko

ant kortelės.

Vaikinai, kita užduotis vadinasi „Laiškas sulaužytas“. Vaikinai, pabandykite

įvardykite raides, kuriomis po kosminės audros tik

„pusė raidės“.

Priešais save matote raidžių elementus. Turime išsiaiškinti, koks laiškas parašytas,

pavadinkite ir užpildykite (raidžių elementai yra ant molberto, vaikų vardai

nebaigtas laiškas, prieina prie molberto ir jį užbaigia)

Pedagogas: Puiku, vaikai! Jūs taip pat atlikote šią užduotį.

Mokytojas išima iš voko kitą kortelę. Vaikinai, štai užduotis

„Dėmesingos akys“. Visas raides ant stalo reikia statyti iš pagaliukų,

kurios parodytos paveikslėlyje. Kas gali sudaryti daugiausiai raidžių dviese?

minučių? (vaikai sudaro paveikslėlyje pavaizduotas raides P, T, N, G, X, K, M,

Pedagogas: Vaikai, pasakykite man, kaip visus žodžius, kuriuos sudarėte, pavadinti bendru žodžiu

Vaikai: Priebalsiai

Pedagogas: apibūdinkite garsą „G“

Vaikai: Priebalsis, balsinis (tas pats darbas atliekamas su garsais K, T)

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai! Ketvirta užduotis... (dėstytojas išima

užduotis iš voko). Vaikai, tai žaidimas! Vyksta kūno kultūros minutė.

Virš Žemės vėlų vakarą,

Tiesiog ištiesk ranką

Jūs patrauksite žvaigždes:

Jie atrodo šalia.

Galite pasiimti povo plunksną,

Palieskite laikrodžio rodykles,

Jodinėti delfinu

Sūpynės ant Svarstyklių.

Virš Žemės vėlų vakarą,

Jei pažvelgsi į dangų,

Pamatysite, kaip vynuogės,

Ten kabo žvaigždynai.

Mokytojas kviečia vaikus užimti savo vietas prie stalų.

Pedagogas: O dabar, vaikinai, turime įminti mįsles.

Pedagogas: Vaikinai, dabar kita užduotis. Priešais jus yra kortelės su

tarpo žodžiai ( erdvė, Marsas, Mėnulis). Padarykite šių žodžių garsinius modelius.

Vaikai naudoja raudonus ir mėlynus žetonus, kad išdėliotų kortelėje pateiktus žodžius.

Pedagogas: Vaikai, nustatykite raidės „P“ vietą žodyje „Marsas“

Vaikai: raidė „R“ yra žodžio viduryje

Pedagogas: Kaip galime nustatyti, kiek skiemenų yra žodyje erdvė»?

Vaikai: Ploja skiemenis; kiek balsių, tiek skiemenų žodyje; ištiesti ranką

po smakru, kiek kartų smakras nusileidžia, kiek skiemenų yra žodyje

Pedagogas: Puiku, vaikai! Jūs taip pat atlikote šią užduotį. Užteks

sekanti korta. O dabar turime išsiaiškinti, kuri nuotrauka yra keistesnė.

Žaidžiamas žaidimas „Ketvirtasis ratas“. Vaikai sako, kuris paveikslas yra keistas ir

kodėl (žaidimas žaidžiamas žodžiu; vadinamos šios žodžių serijos:

Marsas, Uranas, Žemė, Saulė;

Chkalovas, Gagarinas, Tereškova, Titovas;

Pedagogas: Ir paskutinė marsiečio užduotis.

Prisiminkite sakinio rašymo ir jo metmenų sudarymo taisykles. Tu matai

parašytus sakinius, juos perskaitykite (vaikai skaito „Raketa skrenda“,

„Skrenda kosminė raketa“, „Raketa skrenda į erdvė“). O šalia jų yra šių diagramos

sakiniai, jie sumaišyti. Raskite kiekvieno sakinio diagramą.

3 dalis. Galutinis

Marsietis. Puiku vaikinai! Su visais puikiai susitvarkei – taip

ne-aš-aš. Matau, kad Žemėje gyvena protingi ir kūrybingi vaikai. tie-

dabar turite cos-mi-ches-ky staigmeną. Dovanoja staigmenų dėžutę

mokytojas Mokytojas atidaro.

Pedagogas: Vaikai, dėžutėje yra mažų raketų nuotraukos. Pažiūrėkime.

Vaikai žiūri į raketas ir viduje randa šokoladinių saldainių.

Pedagogas: Na, tu juokdarys, marsietis. Ačiū už tokią staigmeną. Vaikai

Jie taip pat dėkoja marsiečiui.

Pedagogas: Laikas grįžti namo.

Vaikas deklamuoja eilėraštį.

Ši planeta yra mūsų mylimi namai,

Ja gyvename nuo gimimo iki mirties.

Planeta graži: jūros, vandenynai.

Gėlės ir medžiai ten, įvairios šalys,

O saulė šviečia nuo aušros iki saulėlydžio, kokia tai planeta, pasakyk man, vaikinai!

Vaikai: Žemė

Pedagogas: Atsisveikink su marsiečiu

Vaikai: Viso gero!

Pedagogas:

Mūsų žaidimas baigėsi. Laikas grįžti namo, vaikinai! Atsistokite ratu ir

išskrido (skamba kosminė muzika)

Pedagogas: Štai, vaikinai, mes namie. Kas tau ypač patiko ir įsiminė?

mūsų kelionėje? Kokios užduotys jums pasirodė įdomios? Kokia užduotis

buvo sunkiausia?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Vaikinai, jūs visi puikūs, ačiū, jūs mane pradžiuginote

atsakymus, tikiuosi, kad mūsų kelionė buvo ne tik įdomi, bet ir

Raštingumo pamokos užrašai

„Kelionės į kosmosą ieškant abėcėlės“.

Programos turinys: aiškiai tarti garsus žodžiuose, įtvirtinti žinias apie balses ir priebalses; sutvirtinti raidžių vaizdus; ugdyti gebėjimą samprotauti ir aiškiai reikšti savo mintis; skatinti ikimokyklinuko kalbos raidą; įtvirtinti mintį, kad kalba susideda iš sakinių; ugdyti pradinius piešimo įgūdžius, įtvirtinti gebėjimą statyti pagal brėžinį, atpažinti ir taisyklingai įvardyti geometrines figūras;

Vystymosi aplinka: paveikslėliai su erdve, „garso raidė“, žvaigždžių žemėlapis, raketos modulis, vokas su piratų laišku, kelią nurodančios rodyklės, „raiškos indikatorius“ (dvi mažos lemputės: raudona ir mėlyna), pusė- popierius su „šifruotomis raidėmis“, rodyklė, iškarpytos dalys raidės, paveikslėliai + skiemenys šiems paveikslėliams, molbertas, paveikslėliai užduočiai „Skaityti pagal pirmuosius garsus“, kortelės su užrašytais žodžiais užduočiai „Sukurk sakinį“.

Pamokos eiga:

Voss: Vaikinai, šiandien pas mus atvyko daug svečių. Pasisveikinkime su jais.

Vaikai: Sveiki!

(Emocinis derinimas)

Voss: Vaikinai, kokia jūsų nuotaika šiandien?

Vaikai: Geri, linksmi, linksmi...

Vos-l: Laikykimės už rankų ir perteikime vieni kitiems gerą nuotaiką.

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Suimkime rankas tvirčiau

Ir šypsokimės vieni kitiems.

Voss: Vaikinai, šiandien gavau garso laišką. Išklausykime kartu ir nuspręskime, ką daryti.

Garso rašymas.

„Sveiki, žemiečiai, jus sveikina draugiškas Veneros planetos protas. Mūsų planetoje atsitiko nelaimė, kosminiai piratai pavogė mūsų abėcėlę, jei nepadėsite, įvyks nelaimė. Laukiame jūsų pagalbos“.

Voss: Vaikinai, kas yra abėcėlė?

Vaikai: Tai yra raidžių rinkinys.

Vossas: Ir ar galime jį rasti kitoje planetoje?

Vaikai: Taip.

Voss: Tai yra. ar tu siūlai skristi į kitą planetą?

Vaikai: Taip.

Vosas: Na, prieš skrisdami į kitą planetą, turime pažvelgti į žvaigždękarvtu . (eilėraštis)

Žiūrėk čia Žemė, o čia Venera, kelias nelengvas ir ne arti. Gal neskrisim?

Vaikai: Skriskime!

Voss: Gerai, kviečiu visus vaikus kuo greičiau leistis į kelią. Jūsų laukia sunkios užduotys, ar norite save išbandyti? Paskubėk statyti raketą! Vaikinai, pažiūrėkime į piešinį. Pasakykite mums, kiek, kokio dydžio ir kokios geometrinės formos detalių mums reikia.

(Vaikai stato raketą iš minkštųjų modulių. Groja „kosminė“ muzika)

Vosas: Raketa paruošta, eikime ir užimkime savo vietas. Su jumis kalba skrydžių valdymo direktorius. Kosmoso įgula turi pasiruošti startui (pasirinkitekapitonas vaikų prašymu) skiriu raketos komandos vadą (vaiko vardas) , komandą!

Reb: Ar įgula pasiruošusi startui?(vaikų atsakymai)

Žvaigždės šviečia pro mūsų langą,

Atėjo laikas skristi,

Aš ir vaikinai esame raketoje

Mes norime skristi dabar.

Sekmadienis: pradėkite skaičiuoti dešimtimis (50, 40, 30, 20, 10) Pradėkite!(raketos paleidimo garsų įrašymas).

Vaikas: Užveskite variklius.(atliekami kvėpavimo pratimai) - Ak! - Ach! - Ach! Vidutinis aukštis(vaikai lėtai pradeda kelti rankas pečių plotyje) -Ei! - Ai! Skristi aukštai(vaikai lėtai pakelia rankas aukštyn )

Vos: Raketa pasiekė aukštį ir pakilo aukštyn.(vaikai tiesiasi ant kojų pirštų)

Voss: Na, mes atvykome.

Vaikas: Ar įgula pasiruošusi išlipti? (Vaikai: „Pasiruošę!“)

Voss: Puiku! Tada ramiai sekite mane į Veneros planetą. Oi! Vaikinai, žiūrėk, kas tai yra? Laiškas, tai turbūt žinutė mums, matote etiketę su abėcėlės raidėmis ir užrašą „Žemiečiams“. Pažiūrėkime, kas ten yra.

Laiškas. „Sveiki žemiečiai, jei skaitote šį laišką, vadinasi, pagaliau pasiekėte mūsų planetą. Žinokite, kad abėcėlės taip lengvai neatsisakysime. Vadovaukitės rodyklėmis ir atlikite visas mūsų užduotis, o leidimo indikatorius leis jums tai padaryti (geltona yra tinkama, mėlyna yra neteisinga). Linkime sėkmės!

Voss: Oho! Gal sugrįšime?(vaikų atsakymai) Žinoma, padėsime surasti abėcėlę. Pažiūrėkime, kas dar yra, nes tai yra raiškos indikatorius. Pažiūrėkime, kur veda rodyklės. Ir strėlės mus veda...

1 užduotis „Išnarpliokite raides“.

Voss: Prieš atlikdami užduotį, prisiminkime. Kas yra laiškas?

Vaikai: Laiškas yra tai, ką matome ir rašome.

Voss: Gerai padaryta! Raidės šiame plakate susipainiojusios, jas išnarpliokite. Rodome raides iš viršaus į apačią ir rašome jas taip pat.

(vaikai paeiliui rodo į painias raides su rodykle)

Voss: Vaikinai, mes išnarpliojome visas raides, dabar atsiminkite ir įvardinkite, kurias balsių raides išnarpliojote (O, A, U)? Kokias priebalses raides išnarpliojote (M, K, P, C, X, F)? Na, patikrinkime raiškos indikatoriumi, kaip atlikome užduotį? Atminkite, jei geltona yra teisinga, mėlyna yra neteisinga. Vaikinai, pažiūrėkite, kur veda strėlės? Taip, rodyklės veda prie stalo.

(sekite rodykles link stalo skambant linksmai muzikai)

2 užduotis „Sulankstykite raidę“ (Dirbkite poromis).

Klausimas: Kita užduotis yra „Sulankstyti raidę“. Ant stalo yra raidžių dalys; jas reikia sulankstyti, kad susidarytų raidė. Ramiai paimkite dalis ir surinkite raides.

(foninė muzika. Baigę darbą vaikai paeiliui šaukia raides. Kurias jis surinko. Padėkite, jei sunku).

Vosas: Sudėjome daug laiškų iš dalių. Patikrinkime, kaip mums sekėsi su šia užduotimi, naudodami skiriamosios gebos indikatorių. Vaikinai. Kokia lemputė užsidega? (geltona) Pažiūrėkime, kur veda rodyklės.

Vaikai: Rodyklės veda mus prie lentos.

Vosas: - Rodyklės nuvedė mus prie besišypsančio veido, manau, pažaisime su tavimi.

Žaidimas „Būk atsargus“.

Voss: - Žaidžiame žaidimą „Būk atsargus“. Paaiškinu žaidimo taisykles: jei sakau balsių garsus, pakeliame rankas aukštyn, jei yra priebalsių, žemyn, jei pasakau žodį, apsikabiname, jei nesuprantame garsų, plojame rankomis. Dėmesys prasidėjo. Gerai padaryta, o dabar aš jus suklaidinsiu, konkrečiai parodysiu kitus veiksmus.(žaidimas vėl žaidžiamas). Gerai padaryta, bet turime judėti toliau. Pažiūrėkime, kur mus nuves strėlės?

Vaikai: - Rodyklės veda mus prie lentos.

Vosas: – Ramiai praeiname ir atsisėdame ant kėdžių.

3 užduotis „Skaityti pagal pirmuosius garsus“ (Dirbkite grupėse).

Voss: - Vaikinai, lentoje yra užšifruoti žodžiai ir mes galime juos perskaityti pagal pirmuosius nupieštų paveikslėlių garsus. Pirmos eilės paveikslėlius pavadiname kartu…….. Kas iššifravo pirmosios eilės žodį? Kas nutiko?(visi) Teisingai, išėjo žodis -VISI . Pavadinkite antros eilės paveikslėlius

(antroje eilėje esančius paveikslėlius vaikai vadina „geležimi“, „čeburaška“, „sraigė“)

Vosas: – Kas iššifravo antros eilės žodį? Būkite atsargūs, užduotis labai sunki. Teisingai, išėjo žodis -UCHU .

Vosas: – Kitas žodis susideda iš vieno garso, nes žinome, kad žodžiai gali būti trumpi ir ilgi. Taigi, kas tai per žodis?

Vaikai: - Trumpi.

Vosas: - Paveikslas vadinamasarbūzas , o žodis bus sudarytas iš vieno garso, kurio?

Vaikai: - A.

Voss: - Kitos eilės paveikslėlius pavadiname kartu.

Vaikai: - Zylė, matrioška, ​​arbūzas.

Vosas: – Kas iššifravo šį žodį?( PATI ). Šauniai padirbėta. Ir mums lieka pats paskutinis ilgas žodis paskutinėje eilėje, vadiname viską kartu.(Automobilis, akiniai, laiptai, laikrodis, ančiukas). Kas iššifravo ilgiausią paskutinį žodį?( AŠ TYLIU ). Teisingai, žodis yra „tyli“. Pažiūrėkite, kiek žodžių mes iššifravome. Dabar pakartokime žodžius, kuriuos iššifravome.

Vaikai: – Visus mokau, bet pats tyliu.

Vosas: - Ir jei sujungsi visus šiuos žodžius, gauni kažką įdomaus.

(Vaikai paeiliui, bet dabar greičiau sako žodžius, kuriuos iššifravo. Mokytoja dabar visus žodžius ištaria pati) .

Voss:MOKYU VISUS, BET PATS TYLIU. Tai paslaptis.(ABC)

Vosas: – Atlikome tokią sunkią užduotį. Tačiau kosmoso piratai nenori atsisakyti abėcėlės, jie sugalvojo mums tokią užduotį.

4 užduotis „Pateikite pasiūlymą“.

(Ant kilimo išmėtytos kortelės, ant kurių užrašyti žodžiai „žinau“, „visi“, „mes“, „raidės“, „.“).

Vosas: – Ką galima padaryti iš žodžių?

Vaikai: - Galite sudaryti sakinius iš žodžių.

Vosas: – Taip, aš sakau tau žodžius, o tu man iš šių žodžių sugalvoji sakinį.Mes žinome visas raides.

Vaikai: – Mes žinome visas raides.

Voss: Puiku, dabar dar turime parengti šio pasiūlymo metmenis.

(Mokytojas ir vaikai leidimo indikatoriuje patikrina, ar teisingai atliko užduotį).

Vosas: - Vaikinai, mes atlikome visas užduotis, bet kur yra abėcėlė? Sakykime „abėcėlė“ unisonu.

(Skamba garso įrašas: „Žemiečiai, abėcėlę jau turime. Piratai mums ją padovanojo. Džiaugiamės, kad visoje Visatoje yra tokių atsakingų ir patikimų žmonių.

Voslas: - Vaikinai, laikas mums grįžti į darželį. Užimame savo vietas savo raketoje.

Vaikas: – Ar ekipažas pasiruošęs startui?

Saulė: Pradedame atgalinį skaičiavimą (10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1) ...Pradėkite!

Štai mes darželyje, o kad prisimintume savo kelionę, pasigaminkime raketas.Jei patiko mūsų kelionė, tai pasiimk oranžinį lapą ir tavo raketa bus oranžinė, o jei nepatiko, pasiimk tamsų paklodę.

(Origami „Raketa“)

Tikslas: paruošti vaikus mokyklai.

Korekcinės užduotys:

  • patikslinti garso tarimą [Kam]
  • ugdyti foneminį suvokimą
  • ugdyti foneminį suvokimą (nustatykite garso vietą).

Vystymo užduotys:

  • ugdyti foneminės analizės ir žodžių sintezės KAP įgūdžius
  • įtvirtinti gebėjimą atskirti garsus: balsius, kietuosius priebalsius, bebalsius
  • ugdyti klausos dėmesį
  • praktikuoti giminės daugiskaitos daiktavardžių darybą
  • lavinti atmintį, regimąjį suvokimą, loginį mąstymą, bendrąją motoriką, aktyvinti žodyną.
  • lavinti greitį ir miklumą orientuotis žaidimo situacijose.
  • ugdyti motorinės reakcijos greitį.

Edukacinės užduotys:

  • ugdyti norą aktyviai dirbti klasėje
  • ugdyti empatijos jausmą.
  • Skatinkite vaikus dirbti kartu poromis.

Preliminarus darbas:

  • Žiūri animacinį filmuką "Trečiosios planetos paslaptis"
  • knygų iliustracijų, vaizduojančių kosmosą, astronautus ir kosmoso technologijas, nagrinėjimas.
  • mini muziejaus sukūrimas šia tema "erdvė" .
  • paveikslėlių spalvinimas kosmoso temomis.
  • mokytis lauko žaidimo "kosmonautai"

Įranga:

Demonstracinė įranga: Multimedijos įranga, ekranas, stalai, lankai, žvaigždės salei papuošti,

Dalomoji medžiaga savarankiškam darbui: žodžio KAP garsinės analizės schemos, lėkštės, skalbinių segtukai (1 raudona ir 2 mėlyna), iškirpti paveikslėliai (raketa, teleskopas, astronautas, palydovas), žvaigždės (raudona ir mėlyna), paveiksliukai – spalvinimo knygelės, skirtos vaizdiniam suvokimui lavinti.

I. Organizacinis momentas.

Logopedas kviečia vaikus sustoti ratu:

Labas mano drauge, (pateikite ranką vaikui dešinėje)
Labas mano drauge! (pateikite ranką vaikui kairėje)
Paskubėk ir prisijunk prie manęs ratu!
Nusišypsokime ir pasakykime: "Labas!"

Saulei: "Labas!"

Visiems svečiams: "Sveiki!"

Motyvacijos kūrimas.

Skamba SOS signalas. (2 skaidrė)

Tai mūsų draugės Alisa ir jos tėtis, prašantys pagalbos, jie išvyko į kosminę ekspediciją į Trečiąją planetą. (Alisa vaizdo žinutėje). (3 skaidrė)

Trečiosios planetos gyventojus užpuolė kosminiai piratai, jie užgrobė savo planetą, mes vieni nesusitvarkysime. Padėk jiems.

Padėkime savo draugams?

Norėdami tai padaryti, turime skristi į kosmosą.

II. Probleminės situacijos kūrimas.

Norėdami sužinoti, ką pasiimsime į kelionę, įminkime mįslę.

Oro įstaigoje,
Kosminis, paklusnus,
Mes, aplenkę vėją,
Skubėkime... (raketa)

Kaip kitaip galime pavadinti raketą – erdvėlaivį.

Pavadinkite pirmąjį žodžio laivas garsą. (Į)

Kaip manote, su kokiu garsu mes šiandien susipažinsime?

III. Praneškite apie pamokos temą.

Dirbsime su garsu K, mokysimės klausytis ir rasti šį garsą žodžiuose.

Mūsų erdvėlaivis pakils iš kosmodromo. Ar galime skristi į kosmosą vilkėdami kostiumus? Ne, mums reikia specialaus kostiumo – skafandro. Dabar mes pasiruošę.

Dėmesio, pasiruoškite skristi. 5,4, 3, 2, 1. Pradėkite! (4 skaidrė) Savo laivu skrendame dideliu greičiu. - Taigi mes atsidūrėme Trečiojoje planetoje, kas tai? (5 skaidrė)

Piratas: Aš esu pagrindinis piratas. Ką, ar atėjai padėti?

Piratas: Pirma, atlikite mano užduotis, jos yra labai sunkios.

Logopedas: Vaikai, pabandykime atlikti pagrindinio pirato užduotis.

IV. Vizualinio suvokimo ugdymas. (triukšmingas vaizdas – palydovas, kometa, astronautas, erdvėlaivis, teleskopas.)

1 užduotis: Nustatykite, kokius daiktus paėmė piratai? (6 skaidrė)

Pažvelkite į nuotrauką ir įvardykite, ką piratai užfiksavo.

Įvardykite viską vienu žodžiu, į kurį viską ir nurodysime. (erdvė).

Jei teisingai atliksime užduotį, piratas dings. Patikrinkime, ar tai padarėme teisingai.

2 užduotis: Nustatykite, kuris garsas yra kiekviename žodyje. (Į) (7 skaidrė)

V. Garso charakteristikos pagal grandinę.

3 užduotis: Pagal diagramą apibūdinkite garsą K. (8 skaidrė)

  • Pažiūrėkite vienas į kitą ir pasakykite garsą K-K-K.
  • Kai tariame garsą K, ar mūsų lūpos užmerktos ar atviros? (atviras);
  • Liežuvis juda žemyn arba aukštyn (nuleidžia) o užpakalinė liežuvio dalis juda atgal ir užsidaro su gomuriu;
  • ar oro srautas teka tolygiai ar kas nors trukdo? (liežuvis trukdo, nes pajudėjo link kaklo ir užblokavo oro praėjimą)
  • oro srautas pramuša šį barjerą; jei oras susiduria su kliūtimi, koks garsas? (Priebalsis)
  • Pabandykime tai padainuoti. Ar dainuojama? (Ne)
  • Ar tempiasi? (Ne)
  • Uždėkite plaštakos nugarą ant kaklo ir nustatykite, ar kaklas miega, ar dirba. (miega) Jei kaklas miega, garsas yra stiprus arba nuobodus. (kurčias)

Išvada: garsas K yra priebalsis, bebalsis.

Puiku, jūs atlikote šią užduotį.

VI. Foneminės klausos raida.

O dabar užduotis jiems sunki.

4 užduotis: žaidimas "Signalistai" . Pakelkite ranką išgirdę garsą K. (9 skaidrė)

A) Garso grandinės.

B) Skiemeninės grandinės.

5 užduotis: nustatykite, kuris elementas yra papildomas. Atkreipkite dėmesį į tai, kuris žodis neturi K garso. (10 skaidrė)

Astronautas, kometa, teleskopas, saulė.

Palydovas, erdvėlaivis, skafandras, ateivis.

VII. Fiziniai pratimai. (11 skaidrė)

Eisime į kosmodromą, (vaikščiojimas)
Kartu einame žingsniu,
Mūsų laukia greita raketa (Rankos virš galvos, toliau eikite)
Skristi į planetą.

Eikime į Marsą (Rankos į šoną)
Dangaus žvaigždės, laukite mūsų.
Kad taptum stiprus ir judrus
Pradėkime treniruotę: (sustoti ir atlikti judesius pagal tekstą)

Rankas aukštyn, rankas žemyn,
Pasilenk į dešinę ir į kairę,
Pasukite galvą
Ir išskleiskite pečių ašmenis.

Žingsnis į dešinę ir į kairę,
O dabar pašok taip.

VIII. Foneminio suvokimo ugdymas.

6 užduotis: nustatykite garso M vietą žodžiuose. (12 skaidrė)

Paruoškime kairę ranką, plaštakos pradžia – žodžio pradžia, rankos vidurys – žodžio vidurys, pirštų galai – žodžio pabaiga. Judiname dešinės rankos rodomąjį pirštą, kol išgirstame garsą K. (kometa, palydovas, teleskopas)

7 užduotis: Sudarykite garsią žodžio KAP analizę. (13 skaidrė)

Žiūrėk, lyja, lašai beldžiasi - lašina. Ateikite prie stalo, ant kiekvieno lėkštutės yra diagrama ir mėlyni bei raudoni skalbinių segtukai, su jų pagalba atliksime garsinę žodžio KAP analizę.

IX. Kalbos gramatinės struktūros raida.

Žiūrėk, liko paskutinis piratas, jis siūlo tau žaidimą „Nustatykite, kas yra daug“ .

8 užduotis: įvardinsiu vieną objektą, o jūs įvardinsite daug dalykų. (14–15 skaidrės)

Erdvėlaivis – erdvėlaiviai

Kometa – kometa
Skafandras – skafandrai
Teleskopas – teleskopai
Palydovas – palydovai

Žiūrėkite, mes atlikome visas piratų užduotis. Su kokiu garsu dirbai? Žiūrėk, Alisa artėja prie mūsų. (16 skaidrė)

(Alisa išeina) FC instruktorius

X. Motorinės reakcijos raida.

Jūs esate puikūs, padėjote išgelbėti trečiąją planetą nuo piratų. Esate tikri astronautai, bet norite skristi raketomis.

Vaikų atsakymas: taip.

Pažaiskime žaidimą.

P/Žaidimas "kosmonautai" .

Išilgai aikštelės kraštų išdėstyti raketų lankai. Žmonių žaidžia keli daugiau nei raketų. Vaikai stovi ratu ir laikosi už rankų. Jie vaikšto ratu sakydami tekstą:

Mūsų laukia greitos raketos.
Skrydžiui į planetas.
Ko tik norime
Skriskime į šį!

Tačiau žaidime yra viena paslaptis:
Vėluojantiems nėra vietos!

Po paskutinių žodžių vaikai pabėga ir dviese užima raketas.

Poroje pasukite nugarą vienas į kitą, stipriai spausdami nugaras ir galvas, užimkite gražią pozą taisyklinga laikysena.

O kas pavėluoja į raketą, tas užduotį atlieka, poromis renka iškarpytas nuotraukas.

XI. Atsipalaidavimas. "grįžimas namo" (Atliekama ant minkštų kilimėlių), naudojame muzikinį akompanimentą.

XII. Atspindys.

Kas tu buvai šiandien?
-Kam šiandien padėjai?
-Kokį garsą studijavote?

O dabar su žvaigždžių pagalba nustatysime, kam patiko užsiėmimas. Jei pamoka patiko, imame raudoną žvaigždę, jei nepatiko – mėlyną. Puiku, man patiko šios dienos kelionė, matau, kad esate tikri astronautai.

Kad nepamirštumėte mūsų kelionės šiandien, duodu jums nuotrauką, kad galėtumėte ją nuspalvinti.

Ačiū už pamoką.

Tikslas: visus metus apibendrinti ir įtvirtinti raštingumo pamokose įgytas vaikų žinias.

Užduotys.

Švietimo.

    Sutvirtinti idėjas apie terminus „garsas“, „žodis“, „sakinys“, „raidės“.

    Sustiprinkite savo žinias apie rusų abėcėlės raides. Išmokite koreliuoti garsus ir raides, juos atskirti.

    Sustiprinkite streso sampratą.

    Praktikuokite žodžių skirstymą į skiemenis.

    Stiprinti gebėjimus atlikti analitinę ir sintetinę sakinio analizę, parinkti atitinkamą schemą duotam sakiniui.

    Toliau mokykitės spręsti galvosūkius.

Vystantis.

    Ugdykite foneminę klausą, regimąjį ir klausos suvokimą.

    Ugdyti psichines operacijas, intelektą, reakcijos greitį, rišlią kalbą

    Ugdykite lytėjimo pojūčius ir smulkiąją motoriką.

    Ugdykite susidomėjimą probleminių problemų sprendimu.

Švietimo.

    Ugdykite gebėjimą klausytis mokytojo ir bendražygių.

    Ugdykite norą padėti tiems, kuriems reikia pagalbos.

Bendrųjų ugdymosi įgūdžių formavimas.

    Gebėjimas suprasti duotą užduotį ir ją išspręsti pagal pateiktas taisykles.

    Gebėjimas dirbti savarankiškai, rasti ir taisyti klaidas.

Įranga ir medžiagos.

    Kosmoso, planetų, erdvėlaivio, ateivio, juokingų žmonių, ateivių augalų, roboto, spintos su aliejaus skardine vaizdai.

    Galvosūkiai.

    Magnetinės raidės, „nuostabus krepšys“.

    Kortelės su pasiūlymais ir jų diagramomis.

    Magnetai yra raudoni, mėlyni, žali.

    Sąsiuviniai su eilute, pieštukai ir spalvoti pieštukai, trintukai.

    Kortelė su patarle, parašyta pusiau raidėmis.

    Kortelė su užrašu aliejaus skardinė.

    Grotuvas, garso įrašai.

Įžanginė dalis.

(Stalai išdėstyti raketos pavidalu. Vaikai stovi puslankiu prie lentos.)

Vaikinai, pažiūrėkite į čia nusileidusį erdvėlaivį (rodomos erdvėlaivio ir ateivio nuotraukos).

Kas atėjo pas mus? (Svetimas). Kodėl jis taip vadinamas? (Jis pas mus atskrido iš kitos planetos). Ant jo laivo užrašytas ateivio vardas. Perskaitykite mūsų svečio vardą. (Lolik).

Lolikas kviečia jus į kelionę į kosmosą. Tačiau prieš lipdami į erdvėlaivį turite atsakyti į jo klausimus.

    Jį sudaro žodžiai ir išreiškiama visa mintis. (Pasiūlymas).

    Jį sudaro garsai.(Žodis).

    Jie tariami ir girdimi.(Garsai).

    Kokie garsai yra? (balsiai ir priebalsiai).

    Kokie garsai vadinami balsėmis?

    Kokie garsai vadinami priebalsiais?

    Kokie yra priebalsių garsai?

Pagrindinė dalis.

Jūs atsakėte į visus Loliko klausimus, eikite į erdvėlaivį, atsisėskite į kėdes, prisisegkite saugos diržus, užsidėkite šalmus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite! (Skamba muzika. Rodomos erdvės nuotraukos).

Erdvė nudažyta juodai,

Nes nėra atmosferos

Nėra nei nakties, nei dienos.

Čia nėra žemės mėlynumo,

Vaizdai čia yra keisti ir nuostabūs:

Ir visos žvaigždės matomos vienu metu,

Ir Saulė ir Mėnulis.

(Eksponuojamos Violetinės planetos ir jos gyventojų nuotraukos.)

Vaikinai, žiūrėk, mes atvykome į Purpurinę planetą. Mus pasitinka šios planetos gyventojai – maži, linksmi žmonės. Jie kviečia spręsti galvosūkius ir sužinoti jų vardus. Kas yra rebusai? (Mįslės nuotraukose). (Išdalinkite vaikams galvosūkius). Jūsų kortelėse pavaizduoti objektai. Po kiekvienu objektu esančiame langelyje reikia užrašyti garsą, kuriuo prasideda objekto pavadinimas, tada perskaityti asmens vardą. (Vaikai skaito vardus: Ushastik, Fantik, Dobryak, Sweetheart, Button, Mila, Rosochka, Fashionista).

Vaikinai, maži žmonės mokosi mokykloje. Mokytojas davė jiems nelengvą užduotį: parinkti sakiniams tinkamas diagramas. Mažieji žmogeliukai pasimetę, padėkime atlikti namų darbus. (Vaikams išduodamos kortelės su sakiniais.) Prisiminkime, kaip diagramoje nubrėžiame pirmąjį sakinio žodį? (Kampas). Likę žodžiai? (Brūkšnelis). Maži pagalbos žodžiai? (Trikampis). Kokie skyrybos ženklai gali būti sakinio pabaigoje? (Rodyti kortelę su.?!). Eikite į lentelę, čia yra pateiktos diagramos. Perskaitykite savo pasiūlymą ir suraskite jam tinkančią diagramą. (Vaikai užima savo vietas. Užduotis tikrinama.)

Vaikinai, Lolika sako, kad padėjote mažiesiems atlikti namų darbus, ir mums laikas skristi toliau. Pritvirtinkite savo saugos diržus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite! (Skamba muzika. Rodomas Žaliosios planetos paveikslas. Skamba paslaptinga muzika).

Vaikinai, mes esame Žaliojoje planetoje. Jo gyventojai yra augalai. Ką jose pastebėjote neįprasto? (Jie turi akis, ant jų auga raidės). Žaliosios planetos gyventojai kviečia žaisti žaidimą „Išmanios rankos“. Krepšyje turiu laiškų. Reikės įkišti ranką į maišelį, paimti laišką, apčiuopti ir atspėti neišimant. Tada išimkite raidę ir pavadinkite bet kurį žodį, kuris prasideda šia raide.

Vaikinai, Lolikas sako, kad laikas mums leistis į kelią. Pritvirtinkite savo saugos diržus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite!

(Skamba muzika. Rodomas Mėlynosios planetos vaizdas.)

Mėlynoji planeta yra priekyje! Eikime nusileisti!

(Muzika skamba kartu su vandenyno garsu).

Vaikinai, ar girdite bangų taškymą? Visa mėlyna planeta yra padengta vandenynu. Šis vandenynas yra protinga būtybė, kaip ir tu ir aš. Planet-Ocean kviečia žaisti žaidimą „Bangos“. Išeiname, susikimbame už rankų, sustojame ratu. Dabar pasakysiu žodį. Jūs suskirstote jį į skiemenis. Kiekvienas iš jūsų eilės tvarka ištaria vieną skiemenį ir pritūpia. Sulauksime bangų. (Duoti žodžiai: planetos, erdvė, kilimas, kometos, dangus, raketa, startas, žvaigždės, astronautas, mėnulio skraidyklė, paleidimas.)

(Muzika skamba trumpais pypsėjimais).

Vaikinai, ar girdite signalą? Lolikas sako, kad tai signalasSOS, nelaimės skambutis. Jis kilęs iš oranžinės planetos. Ten kažkas atsitiko. Mums reikia skubiai ten nuvykti. Įlipame į erdvėlaivį ir prisisegame saugos diržus. Pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Pradėkite!

(Rodomas oranžinės planetos paveikslėlis).

Priekyje yra oranžinė planeta! Eikime nusileisti!

(Rodomas paveikslėlis, kuriame pavaizduoti robotai).

Vaikinai, pažiūrėkite, kas mus pasitinka? (Robotai). Taip, tai buvo robotai, siunčiantys nelaimės signalą. Pasirodo, virš raudonosios planetos lijo, robotai sušlapo ir surūdijo. Kaip galime pataisyti robotus? (Sutepkite aliejumi).

(Rodomas aliejaus skardinės ir spintelės paveikslėlis).

Robotai sako, kad alyvos balionėlis yra šioje spintelėje, bet jūs galite ją atidaryti išskirdami garsus ir pabrėždami žodį „alyvos skardinė“. Atidarome sąsiuvinius, randame paskutinį įrašą - žodį „alyvos skardinė“, savarankiškai surūšiuojame jį pagal garsus, akcentuojame. (Pakviesti vaiką prie lentos paanalizuoti žodį. Patikrinkite užduotį, ištaisykite klaidas).

Žiūrėk, spintelė atsidarė, o štai aliejaus skardinė su aliejumi. Tepame robotus. Žiūrėk, jie vėl sveiki ir linksmi. Dabar jie prašo tavęs šokti. Pažvelk į mane ir kartok judesius.

(Skamba energinga muzika).

Robotų šokis.

Atsisėdame ant kėdžių ir tikriname, ar tinka. Na, vaikinai, mes padėjome robotams ir mums laikas grįžti į savo gimtąją planetą. Kaip tai vadinasi? (Žemė). Lolikas nori priminti mums gerai žinomą patarlę. Paskaitykime: „Gera išvykoje, bet geriau namuose“. (Skaitymas puse raidės).

Prisisekite saugos diržus ir pradėkite atgalinį skaičiavimą: 10, 9, 8, 7, 6,5,4,3,2,1. Pradėkite!

Baigiamoji dalis.

(Skamba muzika. Rodomas Žemės paveikslas).

Žemė yra priekyje! Eikime nusileisti. Čia mes, vaikinai, namie. Lolikas nori sužinoti, ar jums patiko mūsų kelionė į kosmosą? Prisiminkime, kokias planetas aplankėme, ką ten veikėme? Kurios užduotys jums pasirodė įdomiausios? Kas buvo sunku?

(Rodomas erdvėlaivio paveikslėlis).

Vaikinai, laikas mums atsisveikinti su Loliku. Jam reikia grįžti į savo planetą. Jis sako, kad šiandien buvote drąsūs kosmonautai, nepasidavėte iškilus sunkumams ir padėjote visiems, kam reikėjo pagalbos. Atsisveikindamas Lolikas padovanoja konteinerį su staigmena. Atidarysime šiek tiek vėliau, bet dabar atsisveikinkime su Loliku ir palinkėkime jam „Bon Voyage“!

(Skamba Jaroslavo Safonovo daina „Cosmic Romance“.)

Atėjo laikas atidaryti konteinerį ir pažiūrėti, ką Lolikas mums davė. (Dovanų dalijimas vaikams). Tuo mūsų pamoka baigta.