„Šaltinių“ pamokų konspektas. Parodo temos pavadinimą

SAVIVALDYBĖS INSTITUCIJA

KONTEEVSKAYA ANTRINĖ MOKYKLA

BUO SAVIVALDYBĖS RAJONAS

KOSTROMA REGIONAS

Pamokos santrauka apie kursą „Šaltiniai“ 5 klasėje

Tema:« Švč. Mergelės Marijos apsauga»

Parengta santrauka

i kategorijos mokytojas

subjekto kilmė

Memorandumo memorandumas „Konteevskaya“ vidurinė mokykla

Malova Margarita Vasilyevna

Konteevo

2011

Tema: Švč. Mergelės Marijos užtarimas.

Tikslas:  pamokos mokiniai turi išmokti užtarimo idėją, Dievo Motinos užtarimą žmonėms, ypatingą užtarimo reikšmę Rusijai, šios šventės reikšmę Rusijos žmonėms.

Uždaviniai:

    Remiantis ekskursijomis ir ankstesnėmis žiniomis, susidaryti holistinį šventyklos įvaizdžio, jo paskirties suvokimą.

    Atskleisti užtarimo įvaizdį ir jo reikšmę Rusijoje.

    Audiovizualinio, vaizdinio ir kinestetinio suvokimo bei vaizdinės atminties gebėjimų formavimas.

    Holistinio suvokimo raida.

Socialinė ir kultūrinė eilutė: Dievo Motinos šydas.

Pamokos įranga:

Kompiuterinio pateikimo įranga.

Pristatymas „Ekskursija į Vladimirą“

Auksinė rusų kultūros knyga.

Įrašomas skambantis varpas.

PAMOKOS STROKAS:

I. PRISIJUNGIMAS SU AUDITORIJA.

Įeinu į šventyklą - kokia malonė!

Ši malonė negali būti perduota man ...

Širdyje yra džiaugsmas, o sieloje - ramybė,

Harmonija ir muzika yra su manimi.

Ir atrodo - aš esu šviesiame pasaulyje.

Yra tyla, ir už sparnų.

Aš šaudžiau po kupolais

Kaip laisvai plūduriuojantis paukštis.

Suskamba varpas

Jis gydo sielą - jis taip gydo!

Tada atsibundu ir einu žemyn iš dangaus.

Šventykla kupina gydomųjų stebuklų.

Ir kiekviena šventyklos ikona

Tai mums padės - ji yra su mumis.

Aš negaliu žiūrėti į veidus be ašarų

Aš kažko klausiu - negaliu pakęsti.

Ir kiekvieną kartą tikiuosi, kad šventieji

Jie ateis man į pagalbą

Bet kuriomis dienomis.

Aš nenoriu čia palikti

Aš čia ilsiuosi. Aš gydau sielą.

II PRIEŽASTIS Į TEMĄ.

(Rodomas pristatymas su kelionės į Bogolyubovo nuotraukomis »

Vaikinai, kuri šventykla čia pavaizduota? Jis jums pažįstamas iš užklasinės veiklos.

Tarpukariu bažnyčia.

(studentų kūrybinių darbų skaitymas apie lankymosi šioje šventykloje įspūdžius)

Šiandien pamokoje mes sužinosime užtarimo Nerijoje bažnyčios istoriją, susipažinsime su žodžio „užtarimas“ semantine reikšme. Atminkite, dėl kurio princo atsirado ši šventykla, kodėl gavote tokį vardą?

(vaikų atsakymai pagrįsti turo metu įgytomis žiniomis)

III . MOKYMAS №20 „KAD ESU TEMPLE“  (besivystanti)

Darbo etapai:

1) Parengiamasis etapas.

Prisijungimas prie temos. Mokytojas ištaria žodžius, kurie priveda mokinius dirbti prie resursų rato.

2) Pagrindinė scena.

Mokytojas nustato pokalbio temą: „Įsivaizduokite, kad esate šventykloje. Ką jūs ten matote, girdite ir jaučiate? “(Pageidautina, kad visi studentai galėtų įvardyti vizualiai, garsiai ir kinestetiškai suvoktus vaizdus. Norėdami tai padaryti, kiekviename naujame rate, jei tas pats studentas pradeda jį valgyti, būtina pakeisti vadinamų vaizdų seką).

3) Apmąstymai

Ar jautėte buvimą šventykloje?

Kaip tai įvyko?

Kurią frazę buvo sunkiau tęsti?

Deja, ne visi žino, kaip elgtis šventykloje. Hegumenas Vissarionas parašė eilėraštį apie elgesio taisykles, kurių turime laikytis lankydamiesi šventykloje. Klausykite ir pasakykite man, kurias taisykles jūs jau žinote, o kurias girdite pirmą kartą?

Atsiminimai.

Prieš įeidamas į katedrą, su nuolankumu, kaip taksistas,

Nuimkite galvos apdangalą, pažiūrėkite į šventąjį altorių,

Išstumkite piktas mintis: kur gyvena Dievo dvasia,

Jums jų nereikia. Tai mus maitina malone.

Nekaltinkite nieko, klausykite dainavimo ir patarnavimo,

Padėkite elgetai, nutraukite draugystę su demonais,

Uždegkite žvakę ir tada intriga jų nepriimkite

Nukristi ant kryžiaus. Klausyk Dievo žodžio.

Dievo mintis, aš pasakysiu iš širdies

Suderink savo sielą su Dievu, tarnauk iki pabaigos,

Melskitės už visą pasaulį. Klausykite tėvo žinutės.

Nespauskite piligrimų, tada pritvirtinkite prie kryžiaus,

Pripraskite prie apeigų šventykloje, pažadėkite Kristui,

Nežvalgykite aplinkui: ketinu pasitaisyti,

Mums tai nėra naudinga! Ir likite ištikimi įžadams.

Nors ir sena moteris, net mergina - veltui nesunaikinkite laiko,

Nežiūrėkite į veidus, mylėkite Dievo tarnystę.

Nuleisk akis į žemę, o siela tavo krūtinėje

Apie jų liūdesio nuodėmes. Ateikite į maldą.

IV. DARBAS SU TEKSTO KNYGA.

Ir dabar jūs pats perskaitysite apie šventyklos atsiradimo istoriją ir Dievo Motinos Vladimiro piktogramą.

(skaitymas apie galimybes, diskusija; J. Kolbovskio, T. A. Stepanovos knyga „Stačiatikybė ir rusų kultūra“)

V .. DARBAS APIE PAGRINDIN CON SĄVOKĄ

Kaip suprantate žodžio „Veil“ reikšmę?

Mergelės Marijos globa, apsauga, užtarimas, užtarimas žmonėms prieš Dievą.

Rusijoje kelis šimtmečius buvo švenčiama Švenčiausiojo Theotokos apsaugos šventė.

Tarpukariu per užtarimo šventę tikintieji, kreipdamiesi į Dievo Motiną, klausia: „... Malonės prisilietimu: uždenkite mus savo nuoširdžia danga ir išlaisvink mus nuo viso pikto“. Šie žodžiai išreiškia stačiatikių viltį apsaugoti žmoniją, kurią teikia Našlaičių ir keistų atstovų prieglauda - Švenčiausias Theotokos.

Tokį žmonių užtarimą prieš Dievą liudija stebuklas, įvykęs Konstantinopolio Blachernae bažnyčioje X a. Tuo metu Konstantinopolį apgulė saracėnų kariuomenė. Gyventojai, susibūrę į šventyklą, kurioje nuo V amžiaus buvo didžiausia šventovė - Dievo Motinos maforiumas (galvos plokštė), atliko „Visos nakties“ budrumą ir meldėsi Viešpačiui, kad išgelbėtų nuo priešo. Šventasis Andriejus dėl Kristaus šventosios kvailystės (spalio 15 d., Pagal naują stilių), slavas pagal gimimą, pamatė pačią Švenčiausią Dievo Motiną, lydimą apaštalų, angelų ir šventųjų, einantį į bažnyčią per orą, stovintį priešais sostą ir ilgą laiką lenkiantį kelius. malda. Tuomet ji atsisuko į žmones, nuėmė maforiją ir paskirstė jį garbintojams. Palaimintasis Andrius kreipėsi į savo mokinį Epifanijų ir paklausė, ar jis mato šį stebuklingą reiškinį. "Aš matau, tėve, ir esu pasibaisėjęs".

Tai liudija šventąją tradiciją. Spalio 1–14 dienomis įvykusio stebuklo atmintis ilgai išliko Vlahernos bažnyčios sienose ir netapo bažnyčios švente visai Graikijai.

Rusijoje dešiniojo kunigaikščio Andrejaus Bogolyubskio pagalba buvo plačiai paplitusi Dievo Motinos gynimo šventė. Būdami ypatingoje Dangaus užtarėjo apsaugoje, Šventosios Rusijos stačiatikiai sugebėjo visapusiškai atpažinti ir įvertinti tikrąją stebuklingo reiškinio, įvykusio Konstantinopolyje, prasmę ir nuo 1165 m. Užtarimo šventė tapo rusiška. Tais pačiais metais, tiesiogiai vadovaujant Šv. Andriejui, tais pačiais metais buvo pastatyta pirmoji Rusijoje Pokrovskio bažnyčia - Neries užtarimo bažnyčia, žinoma visame pasaulyje ir kaip išskirtinis senovės Rusijos architektūros paminklas.

Šventės ikonografija sukurta būtent Rusijoje ir galutinai susiformuoja XIII a. Yra du ikonografiniai atostogų vaizdų tipai - vienas priklauso Novgorodo ikonų tapybos tradicijai, o antrasis - Rostovo – Suzdalo tradicijai (pavyzdžiai ant lentos).

Ant Novgorodo piktogramų kompozicijos centre pastatyta Dievo Motina. Mergelės rankos iškeliamos maldoje (ikonografijoje ši rankų padėtis vadinama adoracijos gestu). Virš galvos skydą laiko angelai. Virš šydo yra Gelbėtojas, palaiminantis visus susirinkusius į šventyklą.

Piktogramos apačioje yra uždaryti karališkieji vartai. Vartų dešinėje yra Andrejus, šventojo kvailo Kristaus labui, kuris nurodo į stebuklingą Epifanijaus pasirodymą. Kairėje yra Šv. Jonas Krikštytojas ir apaštalai. Ant kai kurių Novgorodo mokyklos piktogramų pavaizduoti šventieji ir arkangelai. Jų figūros paprastai dedamos kairėje ir dešinėje Mergelės, virš apaštalų ir Šv.

Rostovo-Suzdalio tradicijoje, kurią vėliau priėmė Maskva, Theotokos vaizduojamas bažnyčios fone su viršeliu, kurį ji laiko savo rankose. Kairė ir

jos dešinėje yra angelai ir šventieji, Andriejus, Kristus dėl šventojo kvailio su Epifanijumi, už jo yra maldaujanti tauta. Būdinga detalė: pirmajame plane, žemiau Mergelės, pavaizduotas šv. Romas, saldusis dainininkas - giesmių, skirtų Dievo Motinos pašlovinimui, autorius.

Pašventinimo šventės metu, atliekant pamaldas šventyklose, specialus varpo skambėjimas vadinamas užtarimu. Siūlau jo paklausyti. Pokrovskio skambėjimas, atstovaujamas Rybinsko melodijos, yra minkštas, lyriškas, lydimas iškilmingos procesijos eisenos (Pokrovskio skambėjimo garsų įrašas)

VI MOKYMAS Nr. 21 „Švenčiausiosios Mergelės Marijos dangtis  (tobulėja, dirba keturiose)

Darbo etapai:

1)  Parengiamasis etapas.

Būtina atskleisti „Švč. Mergelės Marijos Apsaugos“ sąvokos prasmę.

2) Individualus etapas.

Veikimo laikas 5 - 7 minutės. (RT 38 - 39 psl.)

3) Darbas keturiose.

Veikimo laikas - 5 minutės.

Darbui vadovaus vadovas, kuris pirmiausia turi suteikti galimybę pakalbėti su kiekvienu grupės nariu, o tada pranešti apie savo požiūrį. Kilus nesutarimams, vadovas organizuoja diskusiją ir padeda grupei priimti bendrą sprendimą. Vadovas taip pat turėtų pagrįstai pristatyti klasės rezultatus klasei. Mokytojas įvardija keturkojų sudėtį ir vadovų vardus.

4) Klasės diskusija. Ekspertų vertinimas.

5) Apmąstymai

* Ko išmokote skaitydamas tekstus?

* Kokios mintys ir jausmai kilo?

* Ar komunikacija padėjo grupei priimti teisingą sprendimą?

VII. MŪSŲ KAIMO IR PIRKIMO MIESTO PAVYZDYS

Vaikinai, kokias šventyklas mūsų mieste jūs žinote? Kaip jie vadinami? Pažvelkime į stendą ir atsakykime į šį klausimą.

Šv. Mykolo arkangelo bažnyčia ir Konteevo kaimo užtarimo bažnyčia, Prisikėlimo bažnyčia, Šv. Mikalojaus garbei skirta bažnyčia, Apreiškimo katedra, Paraskevos penktadienio koplyčia.

Šiandien pamokoje turime prisiminti, kokias šventyklas aplankėme, ką žinome apie šventyklą.

(vaikų pasakojimai)

VIII . MOKYMAS Nr. 22 „ŠVENTOJOJE VIETOJE“  (besivystanti, mnemonika).

Užduotis.  Studentai raginami atsiminti žodžių serijas, remiantis jų gebėjimu vizualiai, audiovizualiniu ir kinestetiniu suvokimu bei vaizdine atmintimi (eidetika).

Jūra. Laivas. Burė Vėjas. Bangos. Lietus. Saulė. Dangus. Upė. Žalieji. Kryžius. Šventykla. Keliautojai. Šviesa. Džiaugsmas. Dėkingumas. Harmonija Amžinybė.

Darbo etapai:

1)Parengiamasis etapas.

Mokytojas skatina mokinius atsiminti keletą žodžių ir paaiškina, kad bus skiriama laiko įsiminti kiekvieną žodį.

Per tą laiką būtina pateikti vaizdus, \u200b\u200bkuriuos šis žodis sukelia kuo ryškiau: pamatyti paveikslėlį, jį ištarti, užpildyti jausmais ir pojūčiais.

Šio darbo rezultatas bus nuoseklių kadrų serija - tai animacinis filmas, „slenkantis“, kurį vėl mokiniai galės atsiminti visus mokytojo pasakytus žodžius.

Kuo intensyviau, visais būdais, mokiniai galės pateikti vaizdinius, susijusius su šiais žodžiais, tuo lengviau bus juos atkurti ateityje.

Kad niekas netrukdytų mokinių dėmesiui, užduotį galima atlikti užmerktomis akimis.

2) Pagrindinė scena.

Mokytojas diktuoja žodžius kas 15 sekundžių. Baigę moksleiviai turi užrašyti žodžius ta tvarka, kuria juos padiktavo mokytojas.

3) Rezultatų tikrinimas ir ekspertų vertinimas.

Mokytojas išsiaiškina, kuris iš mokinių ir kokiu mastu įvykdė užduotį.

Vienas mokinių, įsimenančių daugiausiai žodžių, skaito užrašytus žodžius klasei.

Pateiktas eksperto vertinimas.

4) Apmąstymai

Studentai, geriau nei kiti atlikę užduotį, kalba apie tai, kaip jie tai padarė.

Kiekvienas gali papasakoti apie savo įspūdžius ir kilusias idėjas.

IX.

Ko naujo išmokai skaitydamas tekstus ir pildydamas užduotis?

Kokios mintys ir jausmai kilo?

X. NAMŲ DARBAS

Pamokos santrauka tema „Sėjos ir pjovimo“ pradžia

2 klasė (pagrindinė klasė)

Pamokos tikslai:

Suformuoti tradicinės žemdirbystės technologijos, ūkininko darbo vaidmens mūsų gyvenime idėją, estetinių ir moralinių-etinių ūkininko darbo aspektų poreikį;

Suformuoti ūkininkų liaudies išminties, jų panaudojimo ūkininkavimo procese idėją;

Ugdyti domėjimąsi mūsų senelių tradicijomis ir papročiais, galimybę dirbti poromis, kolektyviai analizuoti savo, klasės darbą;

Ugdyti vaiko suvokimą, mąstymą, dvasinę patirtį;

Puoselėti tėvynės meilę, pagarbų požiūrį į darbo žmones, darbo rezultatus, komunikabilumą ir įsitraukimą į kolektyvinę darbo veiklą.
Įranga: vadovėliai, sąsiuviniai, rugių kepalas, kaspinai, duonos kepalas, iliustracijos.
Mokytojo įžanginės pastabos prieš pamoką.

Pamoka įtraukta į 3 skyrių „Žemės darbas“. Visoje pamokoje kalbama apie sėjos ir derliaus nuėmimo darbo rūšis, turinčias įtakos 2 sezonams - pavasariui ir vasaros pabaigai. Palyginamos mūsų protėvių ir šiuo metu ūkininkų darbo rūšys, siekiant parodyti šių darbo rūšių technologijos stabilumą, kuris užtikrino jų perėmimą naujosiomis valstiečių kartomis.Parodytas mūsų protėvių darbo sunkumas, tačiau kartu jie jaučia šio sunkumo kainą, klestėjimo kainą. gerovė, kad duona išgaunama veido prakaite. Parodyti moraliniai ir etiniai ūkininko darbo aspektai, t. savybės, kurias turi turėti ūkininkas.
Pamokos eiga.

Ӏ. Org Akimirka.

Na, patikrinkime mano draugą,

Ar esate pasirengęs pradėti pamoką?

Viskas yra savo vietose, viskas tvarkoje

Rašiklis, knyga ir užrašų knygelė.

Ar visi sėdi teisingai.

Visi įdėmiai stebi.

Visi nori gauti

Tik penki.

Visi yra pasirengę.
ӀӀ. Prisijungimas prie temos.

(Tai atliekama taip, kad vaikai galėtų nustatyti pamokos temą, nusistatyti pamokos tikslus)

Mūsų pamokos tema yra labai svarbi. Norėdami nustatyti, kas bus aptariama, atspėsime pirmąją mįslę:

1) pūlingos, šnervės,

Ir gaivu, ir skanu,

Ir gražus, ir apvalus.
2) ir lengvi, ir minkšti

Ir tvirta, ir skanu

Ir juoda, ir balta

Ir visi žmonės yra malonūs.
3) Visi jį myli.

Bet kiekvieną dieną jie tai supjaustė.

Kas tai? (kepalas)

(Ant lentos atidarau iliustraciją su kepalu.)

Šiandien duonos kepalas yra mūsų garbės svečias.

Apie ką mes kalbėsime pamokoje?

Mūsų pokalbis bus apie tuos, kurie dirbo taip, kad ši šilta duona atėjo prie mūsų stalo, ir apie jų atliekamus darbus. Kokie yra šių darbuotojų vardai?

Mūsų pamokos tema (mes skaitome lentoje) yra „Sėti ir pjauti“.
ӀӀӀ. Dirbkite pamokos tema.

Kada ūkininkai pradeda savo pagrindinį verslą? (žiemą kaupiantis sniegas krūvose) (iliustracija)

Žiema Rusijoje yra ilga, šalta, ji nenori įtikti, ir visi nekantriai laukia, kada švelni saulė ištirpdys sniegą, bėgs juokingi srautai, pasirodys pirmieji atšilimai ir ateis ilgai lauktas pavasaris. Ir todėl ji atėjo greitai, ji buvo sutikta.

Kaip jie žino, kaip jie susitiko pavasarį?

(Vieno iš studentų istorija)

Kartu su pavasariu prasideda paukščių atvykimas. Senovėje žmonės tikėjo, kad todėl ateina pavasaris, nes paukščiai jį atveža iš tolo. Todėl jie nesutiko pavasario, bet paskambino, iškvietė. Merginos, vaikai susirinko ir garsiai skambino pavasariui (su dainomis - giesmėmis). Paskambinkime ir jai.

Pavasaris, pavasaris yra raudonas,

Ateik pavasaris su džiaugsmu

Su dideliu pasigailėjimu

Su dideliu ledu

Su gilia šaknimi

Su gausia duona.

Namuose, iškeptuose iš teksto, sausainiai „lepūnėliai“ su ištiestais sparnais ir skiautėmis tarsi skraidė. Išdalinome vaikams paukščius, jie mielai nubėgo spustelėti lervų ir kartu su jais pavasarį surengė švilpuką - šoko į daugybės švilpukų švilpuką. Jie žaidė apvalius šokius, žaidė žibintuvėlius, salotas, „Triukas“, „Vartai“ ir kitus žaidimus.

Ir atėjo pavasaris. Ką tai reiškė valstiečiui? (laikas pradėti dirbti lauke)

Ką pirmiausia valstiečiai padarė lauke? (plūgas)

Ką valstiečiai plūgo (plūgas, plūgas), (parodyta plūgo, plūgo iliustracija).

Perskaitykime vadovėlyje 51 puslapyje (3, 4 pastraipos) (vaikai, skaitantys tekstą)

Darbas su iliustracija vadovėlyje, 53 psl.

Koks buvo plūgo darbas? (sunkus)

Plūgo darbas, be abejo, buvo labai sunkus, tačiau jis žinojo ir tikėjosi, kad jo darbas nebuvo veltui, kad tai buvo labai svarbus etapas pavasario darbų pradžioje, kad jis rugpjūtį pateisins gerą derlių.

Kaip dabar ariama žemė?

Traktoriai atvyko į pagalbą (parodyta iliustracija ant magnetinės lentos).

- Arė žemę?

Ką tada daryti? (akėčios)

Nei anksčiau užmaskuotas? (medinės akėčios, iliustruota)

Už ką? (kad žemė būtų laisva, be gabalėlių)

O kaip mūsų laukuose šiurkšta žemė? (diskas, įdirbimas, akėčios), naudojant traktorių (iliustracija pateikiama ant magnetinės lentos)

Kas tada tampa plūgu? (sėjamoji)

Geriausi grūdai buvo palikti sėjai, jie visą žiemą buvo atsargiai laikomi.

Arimo ir sėjos ekspertų terminai buvo nustatomi pagal ženklus. Buvo tikima, kad jei kovo 17 dieną Gerasimo lopšelio dieną ropliai sėdėjo lizduose, tada po 3 savaičių galite sėti. (Pakalbėkime apie tai 52 vadovėlyje, 4.3 pastraipose).

Kaip valstiečiai sėjo anksčiau?

O dabar kaip sėjama laukuose (naudojant sėjamąsias) (iliustracijos).

Žmonės užtikrina nuolatinį ir tolygų grūdų srautą iš bunkerio į žarnas.

Rūpinkitės grūdais.

Vasaros pabaigoje prasideda derlius. Ji visada laukiama su jauduliu - ar orai nepavyks? Koks bus derlius?

Ar jie sugebės surinkti viską iki paskutinio smaigalio?

Kiekvieno namo priklausomybė priklauso nuo to.

Kaip senovėje derlius buvo valstiečių derlius? (įgėlimai)

Jie išėjo skinti šeimų.

Ką vyrai ir moterys erzino, senus ir mažus?

Atspėk mįslę.

Per lauką bėgo mažas, įkyrus vyras, kiekviena ausis drebėjo (pjautuvas) (rodoma pjautuvo iliustracija)

Kaip tu padarei šį darbą (papasakok mums)?

Štai kaip parašyta knygos „Gyvoji Rusija“ (ją perskaičiau) 101 psl., 2 pastraipoje.

Kur tada krūvelės susikaupė (krūvose, krūvose)?

Ar pjaunamojo darbas buvo lengvas? (darbas buvo sunkus)

Nikolajus Aleksejevičius Nekrasovas apie tai parašė eilėraštį. Perskaito iš anksto parengto studento „Gyvoji Rusija“ 103 puslapį (dalis).

Koks buvo sunkus darbas?

Kas jai trukdė ramiai dirbti? (bandelė, troškulys, karštis, skauda nugarą).

Kokius jausmus poetas jaučia pjaunamiesiems? (apgailestauja, užjaučia ją)

Ir tai buvo diena iš dienos nuo ryto iki vakaro. Kol derlius pasibaigs. Ir jei vieni pjaunamieji negalėjo susidoroti su jos darbu, kiti jai padėjo. Kaip tai atsitiko, klausykime. Studentas pasakoja istoriją „Geras paprotys“, 107 psl. „Gyvoji Rusija“ 2 dalis.

Taigi pjaunamieji padėjo vieni kitiems. Jie žinojo, kad darbas per kančias buvo sunkus, tačiau kiekvienas suprato savo darbo būtinumą ir būtinumą, kad jo dėka namuose bus gerovė.

Padėjo motinoms ir vaikams.

Ką jie galėjo padaryti? (ruošti bandeles, dėti misą, nešti maistą ir gėrimus, auklėti kūdikius).

Ir tada atėjo paskutinė derliaus diena. Šventė vadinosi (Dozhinki)

Paskutinis kevalas „Paskutinis“ - išgyveno namo šeimininkė (Bolšukha)

Ši pieva turėjo tam tikrą ritualinę reikšmę. Jis buvo parvežtas namo, vadinamas savininku, nes duona tikrai buvo valstiečių šeimos gyvybė.

Ši virvė buvo papuošta kaspinais ir uždėta po piktogramomis priekiniame kampe. Jis ilgai nebuvo kūlomas. Buvo tikima, kad jis turi ypatingų gyvybinių ir sakralinių savybių. Jei įmanoma, jis buvo laikomas iki Kalėdų ir net iki Jegorijos. Per Kalėdas mes žiūrėjome, kiek grūdo yra spikelelyje, toks yra derlius. Iš paskutinių kuokštų grūdų ir ausų jie dalijo orą ir kitų metų derlių. Ši uodega suteiks mums gyvybingumo. Papuoškime kuodą kaspinais ir pavadinkime tai mielais žodžiais. (Kiekvienas studentas priartina segtuką prie juostelės ir papuošia ją.)

Dozhinki, kaip ir bet kurias atostogas, lydėjo linksmybės ir ypatingas maistas. Valgio patiekalai: novina - duona iš naujo derliaus miltų, pyragai, grūdai, šiaudai (susmulkinta košė iš avižų), avižiniai dribsniai, rugiai.

Taigi, rugiai yra surišti. Kur jie tada sudėti? (močiutės misoje).

Kur jie tada buvo paimti? (tvartuose, kūlgrindoje).

Ką tada padarė su grūdais? (suplakta, tada atvežta į malūną)

Kaip derlius nuimamas dabar?

ӀV. Išteklių ratas.

Įsivaizduokite, kad jūs ir aš buvome rugpjūtį, kai rugiai subrendo kukurūzų lauke.

Ką matai?

Ką girdi?

Ką tu jauti?

Apmąstymai

Kas buvo ypač įsimintina? Ar buvo jausmas, kad buvai lauke? Kas trukdė bendrauti?

V. Tvirtinimas. Mokymo „Lauko darbas“ plėtojimas

1) Parengiamasis etapas.

2) Individualus etapas.

(darbo laikas 4 minutės)

3) Dirbkite poromis.

4) Diskusija klasėje.

5) Ekspertų vertinimas.

6) Bendra mokytojo išvada.
VӀ. Tvirtinimas. Kūrybinis mokymas „Patarlės ir ženklai“

1) .Paruošiamasis etapas.

Mokytojo įžanga.

Duona išgaunama veido prakaite, o ūkininkai ypač vertina savo protėvių patirtį, sukauptą lauke. Ši patirtis moko ir apsaugo nuo klaidų. Ypač ryški liaudies išmintis pasireiškia patarlėmis ir posakiais. Stebėjimas gamtoje peraugo į liaudies ženklus. Jie sako: „Žmonės pastebi, kada reikia sėti, ploti ir nuimti derlių“.

Užduotis - atskirti patarles nuo ženklų, nupiešti apskritimus priešingomis patarlėmis.

Darbo etapai:

1) Individualus etapas.

Veikimo laikas 5 minutės.

2) 7 minutes dirbkite poromis.

3) Mokytojo ekspertinis vertinimas.

4) refleksija.

Paaiškinkite patarlę „Ką gauni, ką gauni“.

(Geriausi grūdai buvo palikti sėjai, jie visą žiemą buvo kruopščiai laikomi. Buvo manoma, kad geriausi grūdai turi būti sodinami į žemę, kad būtų gautas geras derlius. Jei pasodinsite žirnių sėklas, koks augalas augs? (Žirnis). Jei ryžių sėklos? (Ryžiai) Ir jei pasodinsite melą ir grubumą? (Meluojantis grubus žmogus) .Jei vaikystėje vaikas auklėjamas melu ir grubumu, tai kaip jis užaugs? (Meluoja, grubus).

Kokia bendra patarlių tema?

Duona lemia šeimos gerovę, gerovę, yra gyvenimo pagrindas. Į tai buvo investuotas didžiulis darbas.

Ar jums patiko dirbti poromis?

Kas buvo ypač įsimintina?
VӀӀ. Pamokos apibendrinimas. (Išteklių ratas).

Ko išmokai per pamoką?

Kokius darbus ūkininkai atlieka, norėdami gauti duonos ant stalo?

Kokias savybes turi turėti ūkininkai, norėdami atlikti visų rūšių darbus?

Dėl šių ūkininko savybių ir žinių apie visas tradicines duonos auginimo technologijas - kasdien ant stalo turime duonos, skanios, kvapnios, nepalyginamos, kurią išbandysime dabar. Ar šiandien jums patiko kalbėtis? (išbandykite duonos kepalą).

Skyrius „Laiko žodis ir vaizdas“.
  Tema „Žiema. Pavasarį Vasara Ruduo. “
  Mokytojas: Lokotko M.V. MOU “Nikolo-Polomskaya vidurkis
bendrojo lavinimo mokykla „Parfenyevsky rajonas
Kostromos regionas

Meno ir pedagoginė pamokos idėja:
Dvasinė pasaulio pradžia.
Tikslas: pasiekti sezonų suvokimą, supratimą ir pojūtį
Uždaviniai:
Prisijungimas.
-Labos dienos! Mes pradedame naują kelionę į savo ištakas. Klausykite dainos ir papasakokite, apie ką mūsų pokalbis.
Taip, šiandien mes kalbėsime apie sezonus, bet ne tik apie tai, kokie pokyčiai vyksta gamtoje per metus, kaip šie pokyčiai susiję su žmogumi ir bandoma suprasti dvasinį pasaulio principą. Linkiu naujų, džiugių atradimų!
2.Žieminė.
- Įsiklausykite į Antonio Vivaldi muziką ir pabandykite perduoti savo jausmus, kuriuos sukelia muzika.
-Taip, aplinkui yra šalta tyla. Tamsus paros laikas yra daug ilgesnis už šviesų. Atrodo, kad dar šiek tiek ir tamsa užkariaus šviesą, žmogaus pasaulis rizikuoja būti paliktas tamsoje.
(Parodau I. I. Šiškino paveikslą „Žiema“).
O migla yra nežinojimo ir dvasinio aklumo ženklas. Vietoj vasaros žydėjimo žiemą karaliauja tik dvi spalvos - juoda ir balta \u003d dvasinio tyrumo ir nuodėmės simbolis. Ar tai neprimena pasirinkimo, kuris nuolat susiduria su žmonėmis ant gyvenimo slenksčio? Tačiau ar tiesa, kad žiema mąsto apie pagrindinius gyvenimo klausimus. Ir neatsitiktinai būtent šiais metų laikais Kristaus gimimas ateina žmonėms, kurie jiems suteikia atsakymus. (Gregorio Gagarino tapyba „Kristaus gimimas“).
- Pagalvok, kodėl kalėdinės atostogos dažniausiai laikomos vaikais?
- Taip, būtent eglutės vaikams yra papuoštos žaislais ir saldainiais, uždegamos žvakės. Tai turi gilią prasmę.
Kalėdų eglutė primena gyvybės medį. Žvakės yra apie dvasinę šviesą, o saldainiai - apie taupančius Jo atėjimo į pasaulį vaisius.
Dvasinis principas pradeda atgaivinti sustingusį pasaulį, išsklaidyti tamsą.
-Po Kalėdų ateina kalėdinis laikas - jos trunka 12 dienų ir yra kupinos linksmybių, pramogų, kančių.
Sausio – 19 d. - Epifanijos šventė (parodau B. Kustodiev paveikslą „Epifanijos palaiminimas“), įsteigtą Jėzaus Kristaus krikšto Jordanijos vandenyse atminimui. Išvakarėse keičiasi bendra emocinė nuotaika - vietoj kalėdinių vaikų nesėkmių ateina dvasinio apsivalymo ir vidinio susikaupimo laikas. Mūsų protėviai dosniais išmaldomis vykdavo į vargšų namus. Šventės dieną didelis vandens palaiminimas atliekamas upėse, ežeruose, tvenkiniuose su varpeliais ir melstis maldomis. Epifanijos dienos stiprina žmogų ieškant dvasinio ir kūniškojo tyrumo.
-Kas žiemą naudingas sielai?

Pavasarį
(Pridedu pristatymą apie E. Grigo muziką „Pavasaris“).

Kokius jausmus kėlė tavo muzika?

Pavasarį gamta atgyja. Pavasario pradžią lydi Maslenitsa aliejaus savaitės šventė. Iki XV amžiaus Maslenitsa buvo Naujųjų metų atostogos. (Parodau B. Kustodiev paveikslą „Maslenitsa“).
- Kodėl tu galvoji?
Posūkis į pavasario šilumą, gamtos atgimimas, ryški saulė - visa tai mūsų protėviai suvokė kaip naujo metų rato pradžią. Blynų savaitė pirmiausia paženklinta žemiškais džiaugsmais: linksmybėmis, slidinėjimu nuo kalnų, išvyka į svečius, lenktynėmis, gausiu maistu.
Tačiau pavasaris yra ne tik pažadintų žmogaus ir gamtos jėgų džiaugsmas, bet ir didelio atsinaujinimo vaizdas.
Su didžiausia jėga tai įvyksta per 40 dienų ilgąją gavėnią.
-Kaip atsinaujina siela?
Svarbu susilaikyti nuo piktų darbų ir minčių, stengtis gyventi sklandžiai, švariai ir teisingai. Taip pat vyksta namo atnaujinimas.
-Ką tu galvoji?
Prieš mūsų akis vyksta gamtos atnaujinimas.
(Rodomas Levitano paveikslas „Kovas“).
Ir tai yra nuostabu, tik atnaujinus sielą, švariomis rankomis ir mintimis, galima tinkamai priartėti prie pagrindinio pavasario ir visų metų įvykio iki Šventojo Prisikėlimo-Velykų.

Užgavėnės yra natūralus pavasario džiaugsmo atvaizdas, Velykos - pavasario dvasinio džiaugsmo atvaizdas.
  Žmonės džiaugiasi Kristaus prisikėlimu, tai reiškia pergalę prieš mirtį. Jie lankosi ligoniams ir vargstantiems, pasigailėjo, lankosi protėvių kapuose. Suskamba varpai. Jie pašventina pažadintą žemę.

Kaip pavasaris naudingas sielai?

Vasara
(Aš rodau Levitano paveikslą „Beržo giraitė“, skamba Čaikovskio muzika „Birželis. Barcarolla“).
-Kokius jausmus tave sukėlė muzika?
-Taip, mes matome, kaip gyvenimas visiškai atgimė. Karšta saulė sušildė žemę, buvo įvykdyta didžiulė gamtos paslaptis - ką tik suartinta žemė paėmė sėklas, kvapnus sultingų žolelių žydėjimas aplink. Pagrindinė spalva yra žalia. Vasaros įvaizdis virto beržu.
Vasaros pradžia pažymėta Trejybės švente. Trejybė yra skirta minėti šventosios dvasios nusileidimą apaštalams.
(Ant apaštalų parodau Šventosios Dvasios nusileidimo piktogramą).
  Apaštalai, gavę Šventosios Dvasios dovaną, tapo krikščionių bažnyčios pamatu. Šventyklos puošia jaunus beržus, žolė ir laukinės gėlės plinta ant grindų.
Viešpaties Atsimainymo šventė baigiasi rugpjūčio 19 d. Šiuo metu gamta keičiasi - ji pradeda duoti žmonėms vaisių. Tai, kas buvo rūgštu, skoninga ir net nesveika, prieš kelias dienas tapo prinokusi, skani, sveika. Stebuklas
Tai yra Jėzaus Kristaus atsimainymo ant Taboro kalno priminimas. Evangelija mums sako, kad tam tikru momentu jo veidą pradėjo skleisti eterinė šviesa, o jo drabužiai tapo balti kaip sniegas. Šis įvykis stačiatikiams primena, kad kiekvieno žmogaus gyvenimas taip pat gali duoti gerų vaisių - VALYMAS IR APŠVIETIMAS.
-Kokius jausmus tau kelia vasara?
4. Ruduo.
-Rudenio pradžia stebina savo daugiaspalve geltona spalva. Raudoni, rudai rudi lapai ant medžių. Rudens lapų kritimas spalvingu kilimu dengia žemę. Žiūrėkite pristatymą apie „A Vivaldi“ muziką. (1 min06 sek.)
Parodau Levitano paveikslą „Auksinis ruduo“. Aš skaitau stichiją. N.Rubtsova

Garbė tau, dangiška, džiaugsminga, trumpa ramybė!
Jūsų nuostabus saulėtas spindesys su mūsų upe groja.
  Grovas vaidina raudonai, o baldakimas skleidžia uogas,
Atrodė, tarsi atostogos būtų pasibaigusios aukso žirgais!
Aš džiaugiuosi garsiai keikdamas lapus, karvę, bokštą,
Ir aš nieko nenoriu, ir nieko nenoriu!
Ir niekas nežino, ką sako žiemą
Dangaus vėjas gniaužia bedugnę ir spalio liūdesį

Derliaus nuėmimas, lauko darbai baigti. Žiema nebus alkanas. Tačiau ypatinga ūkininko viltis visada susijusi su ateities sėjai skirtomis sėklomis. Juose yra gyvenimo tęstinumo viltis. Tokia vilties nuotaika sustiprina Mergelės gimimo šventę. (Rodoma piktograma).
Ir šiek tiek vėliau, rugsėjo 27 d., Kalendoriuje, paskutinė Viešpaties šventė yra Šventojo Kryžiaus išaukštinimas (rodoma piktograma). Baigti reiškia ne tik ką nors išbraukti, pabaigti, atsisakyti, bet ir dvasinio laimėjimo pradžią. Taip atsitinka, kad žmogaus sąžinę apkrauna piktų darbų ir netinkamo elgesio našta. Ir jūs turite rasti savyje stiprybės atsisakyti blogio ir pradėti kilimą į gerą.
Kuo toliau rudenį. Tuo labiau, kad permainas keičia pilkas debesuotumas, beveik nuolat lyja šaltas lietus. Gyvūnai yra apsirengę naujais šiltais drabužiais, visi nori šilumos, apsaugos, apsaugos. Šiomis dienomis, spalio 14 d., Ateina mėgstamiausia šventė Rusijoje, Švč. Mergelės Marijos apsauga. (Rodoma piktograma)
-Kokius jausmus jumyse jaučia ruduo?
5. Aktyvus užsiėmimas. "Atostogų įvaizdis".
6. Pamokos santrauka.
-Šiandien mes ištyrėme vienerių metų laiko ciklą, sezonų kaitą. Metų laikai taip pat matė, kad žmogus ir gamta yra viena, pasaulis turi dvasinę prigimtį.
7. Apmąstymai.
- Ko išmokote šiandien, kad svarbu sau?

Tema: Kilmė.

Pamokos tema: „Mažesni broliai“.

Trečioji temos pamoka yra „Žemės darbas“.

Tikslas: parodyti vieno iš pagrindinių žmogaus darbo rūšių - galvijų veisimo - socialinę ir kultūrinę dimensiją: tradicinis darbo pasidalijimas rūpinantis augintiniais; šios rūšies veiklos ryšį su natūraliais ritmais, ugdyti mokinio vidinį dvasinį pasaulį. Pakelkite rūpestingą požiūrį ir meilę gyvūnams.

1. Priedas.

Sveiki, brangūs vaikai ir mieli svečiai! Man malonu pasveikinti jus mūsų pamokoje. Ir šiandien mes tęsiame kelionę į nuostabių šaltinių pasaulį.

2. Parengiamasis etapas.

Kaip manote, kas nuo neatmenamų laikų gyveno šalia žmogaus ir visada jam padėjo? (gyvūnai)

Perskaitykite pamokos temos pavadinimą. (Mažesnieji broliai)

Kam skambiname? (gyvūnai)

Atspėkime mįsles ir prisiminkime, kurie gyvūnai gyvena šalia žmogaus.

Atspėjant mįsles, lentoje atsiranda gyvūnų nuotraukos.

Kojos yra surištos

Bėgimas keliu:

Lanko manė

O uodega yra šluota. (arklys)

Alkanas - dejuoja

Fed - kramtyti,

Maži vaikai

Pienas duoda. (karvė)

Džiaugsmingai moja uodega

Kai savininkas eina į namą.

Jos likimas yra toks -

Laikykite namą nuo nepažįstamų žmonių. (šuo)

Paršelis vietoj nosies

Vietoj uodegos - kabliukas,

Šeriai auga nugaroje,

Kas tai? Tai yra ... .. (kiaulytė)

Močiutė megztų kumštines pirštines

Aš ir Julijos anūkė

Jis megztų megztinį tėvui.

Na, kailis jai duos…. (avys)

Jis mėgsta žuvį ir grietinę,

Ir dainuoja taip mielai „miau“

Ir verkia prie lango

Kas tie vaikai? (katė)

Po kiemą vaikšto paukštis

Ryte pažadina vaikus

Ant šukutės viršaus

Kas tai? (gaidys)

Vaikinai, ką aš galėčiau pavadinti šiais gyvūnais vienu žodžiu?

(namai)

3. Dirbkite poromis.

Pagalvokite, aptarkite ir atsakykite į klausimą: Kodėl gyvūnams reikia žmonių? Kodėl jis juos sutramdė?

* Vaikų atsakymai.

Apibendrinimas: arklys reikalingas sunkiems kroviniams vežti, karvė duoda mėsos ir pieno, šilti drabužiai gaminami iš avių vilnos, šuo prižiūri namą, katė gaudo peles. Kiekvienas gyvūnas turi naudos.

Kad augintiniai gautų naudos, jie turi būti prižiūrimi. Bet kaip?

Atsakymai vaikams.

Kas nutiks, jei dingsta augintiniai?

Atsakymai vaikams.

Kiekvienas asmuo turi savo angelą sargą. Jis apsaugo žmogų, gelbsti jį nuo negandų. Tačiau augintiniai turi ir savo globėją - didįjį kankinį Georgeą. Jo diena yra gegužės 6 d. Paprastai šią dieną po žiemos buvo išmesta gluosnio šakelė, kuri dega bažnyčioje. Kai jie važiavo su maža verbe, savininkas paprašė Šv. Jurgio, galvijų globėjo, apsaugoti savo galvijus nuo piktos akies, ligos, mirties.

4. Savarankiškas darbas užrašų knygutėse.

Kiekvienas gyvūnas turi savo charakterio bruožus.

Derinkite gyvūno vardą ir jo charakterio kokybę.

darbščios avys

nuolankus arklys

tikra ožka

meilus gaidys

Patikrinimas

5. Išteklių ratas.

Klausykite pasakojimo ir pasiruoškite atsakyti į klausimą.

K. Ushinsky istorija „Kas svarbiau?“

Karvė, arklys ir šuo tarpusavyje ginčijosi, kurį iš jų savininkas myli labiau.

Aišku aš, sako arklys. - Vilkiu jį ir tempiu akėčias, vežu malkas iš miško, jis pats važinėja man mieste, iš viso būtų dingęs be manęs.

Ne, savininkas mane myli labiau, sako karvė. - Aš visą jo šeimą maitinu pienu.

„Ne, aš“, - šūkteli šuo, - aš saugoju jo gerumą.

Savininkas perklausė šį argumentą ir sako ....

Įsivaizduokite save kaip gyvūnų savininką ir pagalvokite, ką jiems pasakėte jo vietoje?

Studentai paeiliui išreiškia savo nuomonę.

Pasakojimas skaitomas.

Nustokite ginčytis veltui, man reikia jūsų visų, ir kiekvienas iš jūsų yra geras savo vietoje.

Apibendrinimas.

6. Dirbkite su knygos puslapiu.

Nupieškite mėgstamiausią ir parašykite apie jį malonius žodžius.

7. Apmąstymai.

Kodėl žmonės sutramdė gyvūnus?

Kas tau buvo įdomu pamokoje?

Ką naujo sužinojai?

Kaip jūs santykiausite su savo augintiniais?

  Anastasija Ryabkova
  Pamokos „Šaltiniai“ santrauka.

Kursų santrauka« Ištakos» .

Tema: "Geri draugai".

Uždaviniai:

1. Pradinė pažintis su dvasine ir moraline kategorijomis Meilė.

2. Gebėjimas ugdyti gerą požiūrį į vienas kitą.

3. Gebėjimas derėtis, susitarti.

Vaikų kalbos raida: žodžių, nurodančių asmens požiūrį į juos, aktyvinimas (noras padėti, patikimumas, sąžiningumas)

Pasirengimas okupacija

1. Literatūros ir literatūros skaitymas vaikams iš knygos Nr. 4, skirtas 5–6 metų vaikams ugdyti "Geri draugai"

2. Patarlių ir posakių apie draugystę paaiškinimas.

3. Paveikslų iš serijos peržiūra "Geri draugai"

4. Garso įrašymas su draugystės dainomis

Medžiaga okupacija

Knygos Nr. 4, skirtos 5–6 metų vaikų ugdymui "Geri draugai"  redagavo I. A. Kuzminas.

Draugystės garso įrašas

Spalvotas popierius, kartonas, klijai, žirklės

Kurso eiga:

1. Parengiamasis etapas.

Mokytojas skaito eilėraštį:

Vėjelis draugauja su saule

O rasa - su žole.

Draugystė su drugelio gėle,

Mes su tavimi draugaujame.

Viskas su draugais per pusę

Mes mielai dalijamės!

Tik ginčijasi draugai

Niekada to nedaryk!

Klausimai:

Ką sako šis eilėraštis? (apie draugystę).

Ką reiškia žodis draugystė? (vaikų atsakymai)

Neįmanoma įsivaizduoti draugystės be abipusio pasitikėjimo, sąžiningumo, sugebėjimo atsiduoti, gyventi harmoningai, parodyti dėmesį ir rūpestį ... Dažnai draugiškas bendravimas atsiranda vaikystėje, o laimingi būna tie žmonės, kurie visą gyvenimą gali išlaikyti nuoširdų prisirišimą, kuris atsirado vaikystėje. Laikui bėgant tokios draugystės tik stiprėja ir stiprėja.

2. Individualus etapas.

O dabar noriu pasiūlyti jums įdomų darbą, pasiimti aukštas kėdes ir sėdėti prie stalų su motinomis.

Dabar pažiūrėkime, ar gerai žinai draugystės taisykles. Ant savo stalo turite šviesoforus. Dabar aš vadinsiu draugystės taisykles, o jūs atidžiai klausykite.

Parodykite žalią ženklą, jei manote, kad draugai turėtų tai padaryti. Raudonas ženklas, kai to negalite padaryti. Atidžiai su motinomis įsiklausykite vienas į kitą ir priimkite bendrą sprendimą.

Žaidimas „Draugystės taisyklės“

Būk mandagus

Negalite pasiduoti vienas kitam

Būti dėmesingam

Tiesą sakant

Gali būti godus

Nesijaudink ir nesiginčyk

Galite įžeisti ir šniukštinėti draugus

Gebėkite atsiprašyti

Gerai padaryta. Puikiai žinote draugystės taisykles.

Ar mokate būti draugais? (Taip).

Mieli tėvai, ar turite draugų?

Įvardinkite kiekvieną savo geriausią draugą, pasakykite jam, koks jis yra. (Vaikų ir tėvų pasakojimai apie jų draugus pagal norą).

Kodėl užmezgėte draugystę?

Ar turi draugų, su kuriais draugauji nuo vaikystės?

Kuo paremta jūsų draugystė?

Žodis tėvams.

Vaikinai, o jei kas nors neturi draugo, ar galiu jį rasti? (Gali).

Kaip supranti patarlę

„Draugo nėra - ieškokite, bet susiraskite - pasirūpinkite“

O kokių patarlių ir posakių apie draugystę ir draugus jūs žinote?

(Vaikų ir tėvų atsakymai neprivalomi).

3 etapas. Fizas. minutę.

Ar draugai mūsų grupėje (Apkabink rankas.)

Merginos ir berniukai.

Mes susidraugausime (Jie kumščiais muša vienas kitą.)

Mažieji pirštai.

Vienas, du, trys, keturi, penki (Pakaitomis sulenkite pirštus, pradėdami nuo mažojo piršto.)

Vienas, du, trys, keturi, penki (Kita vertus, pirštai sulenkiami, pradedant nuo mažojo piršto.)

4 etapas - apmąstymai.

Pasirodo, tu gali būti draugais su visais, jei tik tu pats buvai geras draugas ir mokėjai įvertinti tikrą draugystę.

5 etapas - Išvada.

O dabar padarykime dovaną draugams, kurie dabar neina į darželį. (Vaikai su tėvais pasidaro kortelę draugui)

Ištieskite draugų rankas, apkabinkite juos ir nusišypsokite. Ir stenkitės niekada nesiginčyti.

Susijusios publikacijos:

Tikslas: apibendrinti ir susisteminti vaikų idėjas apie liaudies amatus, toliau susipažinti su rusų liaudies papročiais ir tradicijomis.

Programos „Supažindinkime vaikus su nacionalinės Kubos kultūros ištakomis“ išsamios pamokos vyresniųjų grupėje apžvalga   Organizuotos švietėjiškos veiklos, susijusios su kalbėjimu, menine ir estetiniu ugdymu, konspektas Tema: „Away.

Tikslas: supažindinti vaikus su liaudies šaltiniais per rusų liaudies amatus. Uždaviniai: - susipažinimas su amatu.

  Tikslas: sudaryti patogias sąlygas vaikų kalbos veiklai plėtoti, supažindinant su rusiška pasaka ir panaudojant ją kuriant kalbą.

Ugdomosios veiklos (dvasinio ir moralinio modulio) kurso, skirto supažindinti vaikus su tautos ištakomis, organizavimo ir vykdymo SĄVOKA.